Wpis z mikrobloga

Mirki po studiach TCh, którzy znaleźli fajną pracę w zawodzie

Generalnie mam studencki kryzys xd. Z jednej strony mocno interesuje mnie przetwarzanie rud metali (Cr,V,W) i przetwarzanie ropy naftowej i to jest kierunek w którym chciałbym się rozwijać, tylko mam wrażenie że natrafiłem na ścianę. Na studiach jest masa roboty i za bardzo nie ma czasu na siedzenie w artykułach, książkach poza programem i własne dokształcanie ( nie jestem wybitnie inteligentny i jeśli chce spełnić wymagania tych ambitnych bufonów to muszę sporo pracy w to włożyć). Nie mogę nigdzie znaleźć pomocy, bo prawie nikt na uczelni się tym tematem nie zajmuje a ci co się zajmują są średnio zainteresowani pokierowaniem studenta. Z fizyką jest spory problem, 2 raz ją poprawiam i chyba będę musiał 3. Zastanawiam się czy to co robię, czyli jechanie na 3 i próba własnego rozwoju w tym co mnie jara i co wydaje mi się że chciałbym robić to jest dobra droga i czy wgl. jest jakaś przyszłość w tych kierunkach. Oprócz tego ciągnie mnie do budownictwa i się zastanawiam czy lepiej nie zmienić kierunku teraz na 2 roku, czy spróbować skończyć to co już zacząłem. Największy mój strach to to, że obudzę się z ręką w nocniku marnując 5 lat życia na studia po których skończę w labie za minimalną krajową. Jak wyglądały wasze studia? Jak się rozwijaliście w kierunku który was interesował? Wesprzyjcie mądrą myślą studenta debila xd.
#chemia #technologiachemiczna #polibuda #politechnika #studbaza #studia #perspektywa
  • 4
@Werwolf12: Czytając takie posty to cieszę się, że zrezygnowałem z tej chemii i zająłem się po prostu nauką programowania ( ͡° ͜ʖ ͡°). O wiele lepiej mi to idzie i wbrew wykopkom co robią z tego programowania jakąś elitę i jakie to trudne, to i tak nie jest to aż tak duży #!$%@? jak na tej chemii, gdzie nawet niewiadomo czy po tych kilku latach studiów będzie
No @Kamilo67 z fizyką masakra jest, o ile porwadzący wykład jest mega, fajnie uczy i jest w porządku człowiekiem to menda co ćwiczenia prowadzi to jest tragedia. Ćwiczenia zdało 7 osób na 50 xd.
@Werwolf12: jedyne co Ci mogę poradzić to szukaj staży i praktyk. Jedź na tych trójach i szukaj rozwoju poza uczelnią. Z doświadczenia wiem (biotechnologia) że najlepiej po studiach radziły sobie osoby które ślizgały się cały czas semestr za semestrem ale za to łapały się każdej pracy w zawodzie już od 2-3 roku.