Wpis z mikrobloga

Cześć! Potrzebuję porady i opinii :)

Planujemy z mężem kupić auto z napędem 4x4, ponieważ mieszkamy na Podhalu i obecna furka nie daje już tutaj rady - jednak brak napędu na 4 koła daje się we znaki w takie bajeczne zimy, a jeszcze mamy dziecię w drodze, więc chcielibyśmy się lepiej trzymać drogi :).
Moje pytanie jest dość podstawowe: Czy lepiej kupić nowa #dacia Duster czy lepiej popatrzeć na autka z wyższej półki ale używane (np. Toyota Rav4, ale rocznik 2013-2016)? Powiedzmy, że cena nowej Dacia Duster (czyli cena ok. 110k) to max jakie jesteśmy w stanie wydać.
Plus, czy na takie chore zimy lepiej patrzeć na manuale czy automaty (co, nie ukrywam, nam się od zawsze marzy)?

#motoryzacja #samochodyuzywane #kupautozmikro
  • 12
  • Odpowiedz
@heziakowa
ja mam Tiguana, wprawdzie nowego, ale jeśli chodzi o napęd 4x4 to daje rade, ale nie mam porównania z innymi. Przy śniegu i lodzie auto z trudem postawić bokiem i zrobić uślizg na podjeździe. co do Dacii to zawsze to będzie opcja, która kusi, ale według mnie warto dopłacić albo kupic używkę.
  • Odpowiedz
@heziakowa: bierzcie nowe i miejcie spokój oraz komfort psychiczny. Gwarancja oraz pakiet serwisowy sprawi, że odejdzie Wam jeden temat do ogarnięcia przy bombelku. Pewność, że rano wstajecie i auto na pewno się nie rozsypie w drodze to całkiem fajna sprawa
  • Odpowiedz
Gwarancja oraz pakiet serwisowy sprawi, że odejdzie Wam jeden temat do ogarnięcia przy bombelku.


@ptasiek2: gdyby tak to działało to by było pięknie :)

oczywiście niezaprzeczalną zaletą jest mniejsza awaryjność nowszych aut ale jak już coś tam się popsuje to latanie do ASO i z powrotem, zastępcze, zwracanie, oddawanie, znowu nie działa, zapraszamy ponownie, itd..
mi to jeszcze w międzyczasie zlikwidowali najbliższe ASO (tylko 10 km) i musiałem 160 km zasuwać
  • Odpowiedz
(np. Toyota Rav4, ale rocznik 2013-2016


@heziakowa: bylibyście skłonni wywalić 110k na 10-letnie używane auto? Ja osobiście nie.

Niestety w tym budżecie ciężko będzie połączyć automat, 4x4, fabryczną nowość i przyzwoitą pojemność dla rodziny. W dusterze w ogóle nie ma opcji 4x4 + automat. Można próbować szukać czegoś kompaktowego u Japończyków (np. suzuki vitara?), albo trzeba z czegoś zrezygnować. Ewentualnie dołożyć $
  • Odpowiedz