Wpis z mikrobloga

Buongiorno! Dzisiaj kończymy weekend ligowy i Serie A ma 2 dni przerwy. Wieczorem Juve zagra na wyjeździe rewanż z Salernitaną. Nie sposób się pod nosem uśmiechnąć, gdy widzi się że to kolejny już wyjazd Juventusu pod Neapol w tym roku. Ale sam nie jestem pewien wyniku, bo sam poprzedni obu drużyn był dużym zaskoczeniem. MOTM tamtego starcia Milik z kontuzją, humory w ekipie bianconerich też nie najlepsze. Oby to było po prostu dobre widowisko, chociaż nie wiem czy co to może się równać z tym co dzisiaj zobaczymy na północy Włoch w Ligurii. Nie będzie to Sampdoria, która wczoraj zrobiła show w Monzie i w ostatnich sekundach meczu straciła 3 punkty. Chodzi o festiwal w Sanremo, który bez wątpienia jak co rok jest wydarzeniem, który odsuwa na bok wszystko co jest popularne w Włoszech. Ciekawi mnie jaka będzie w tym tygodniu z frekwencją na wieczornych meczach Serie A, bo jednak miliony siedzą przed telewizorami i kręcą liczby porównywalne do tych, jak były kiedyś u nas na skokach. Co roku tradycją tej imprezy jest zapraszanie piłkarskich gwiazd, jak w 2022 piękny występ Zlatana Ibrahimovicia (nie muzyczny chcę tylko dodać( ͡° ͜ʖ ͡°)). Zobaczymy czy w tym roku ktokolwiek się zjawi czy to będzie niespodzianka. Na ten moment nic nie wiem, ale będę informował gdy się dowiem. Muzycznie zapowiada się prawdziwa uczta, ale tak jest co roku, więc tylko oglądać i dobrze się bawić. Dobrego wtorku!

Tutte le partite del giorno - Martedi, 7 febbraio 2023

Serie A

20:45 Salernitana - Juventus (Eleven 1) - kom: Mateusz Święcicki, Marcin Nowomiejski

Magazyny

12:00 Curva Sud (YT/Kanał Sportowy)
13:00 CalcioCast (YT/Goal.pl)

Kącik kulturalny

20:45 73. Festiwal Piosenki Włoskiej w San Remo (Rai 1, Rai Play - za darmo w Polsce)

#calciooggi - co jest grane w Italii #mecz #seriea #dzienmeczowy #pilkanozna oraz okazjonalnie #wlochy #sanremo
  • 1