Wpis z mikrobloga

Wkurzają mnie te HRy. A więc robiłeś w javie i aplikujesz na pajtona? Za małe doświadczenie, do widzenia. A więc używałeś CouchDB a nie MongoDB? Za małe doświadczenie, do widzenia.
Potem efekt tego taki, że ludzie siedzą wypaleni, bo od 8 lat klepią w tym samym i nie mogą zmienić na nic innego, bo nie mają doświadczenia. Nieważne, że w miesiąc by się douczył i był bardziej zmotywowany do pracy z czymś nowym.
Abu kończy się tym, że ludzie
wciskają potem do projektu technologie tylko po to by uzyskać w nich doświadczenie. spoko widzę, że masz 2 mikroserwisy crudowe do raportowania aktywności użytkownika, no to trzeba wpierniczyć tu kafkę, ELK, Redisa, gRPC, graphQL argoCD, scalę z sbt, akka, event sourcing, po 1 wzorcu projektowym z GoF i wszystko zapakować w lambdy na AWS z pipelinami na GCP.
#programista15k
  • 8
@aczutuse
przecież wszędzie tak jest, spróbował byś przeskoczyć z masowców na gazowce, już łatwiej zrobić dziecko posłać na akademię i żeby od razu szło na mokre statki hehe pdk
@aczutuse: mam ten sam problem, niby mam duże doświadczenie i wiem, że w miesiąc dam radę przesiąc na inne język/technologie, a i tak nie mogę nic znaleźć oprócz tego stacku w którym pracowałem
@aczutuse: Przecież właśnie się odchodzi od stricte interview typu pytaj mnie o pierdoły dotyczące języka, które się dowiesz po 1 lub 2 książkach. Nie spotkałem się z odrzuceniem tylko przez brak doświadczenia w X technologii, to tylko narzędzie.