Wpis z mikrobloga

Cześć,

Parę dni temu skompletowałem nowy komputer, który dałby radę w 1440p i zastanawiam się nad wymianą obecnego swoją drogą przyzwoitego monitora MSI 27' MAG274R2 na coś 1440p. Ale grzebiąc wczoraj w AMD Adrenaline znalazłem opcję AMD Virtual Super Resolution i potestowałem. Po włączeniu tej opcji, gry pozwalają podnieść w menu rozdzielczość ponad 1080p co zrobiłem i... jestem pod wrażeniem. Kosztem znośnego spadku FPS dostałem zdecydowanie lepszy obraz - AA, tekstury, mniejszy blur. Robi różnicę, jak przełączam się z powrotem na 1080p to nagle wszystko wydaje się bardziej rozmyte i brzydsze, czego wcześniej nie widziałem.

I teraz pytanie - jak się to ma do grania na natywnym monitorze i rozdzielczości 1440p jeżeli chodzi o jakość obrazu?
#amd #radeon #komputer #sprzet #sprzetkomputerowy
  • 1
@SmartCheetah: ja kupiłem rok temu ten msi optix mag274qrf-qd 165hz 8 bt, ale żeby działo 10bt, to trzeba ustawić na 120hz. Jakość na natywnym obrazke 1440p jest niesamowita. W tym mam rapid IPS, 1 ms reakcji gtg, kropki kwantonwe, ale to chyba naciągane. Wbudowany elektroniczny gsync i to drugie od amd. Jedyny minus To hdr 400 który nie jest hderem, ale hdr w ogóle mi nie potrzebny za bardzo oczojebny.