Wpis z mikrobloga

Ile może kosztować ocieplenie i wykończenie takiego dachu? Trzeba do tego ekipę, czy nie mając dwóch lewych rąk jestem w stanie zrobić to samemu/we dwójkę (mam za sobą kilka generalnych remontów mieszkań)?
Postawienie ścianek działowych to chyba żaden problem z lekkich bloczków? Te gołe cegły wykończyć kartongipsem czy raczej zamówić tynkarza?

#budownictwo #budowa #remontujzwykopem #remonty #remont #niewiemjaktootagowacbonowywykoptogowno
Ranger - Ile może kosztować ocieplenie i wykończenie takiego dachu? Trzeba do tego ek...

źródło: Screenshot 2023-02-06 at 10-02-04 3 pokoje dom na sprzedaż - Jaworzno Ciężkowice - 63709084 www.otodom.pl

Pobierz
  • 18
@Ranger nie znam się, wiec się wypowiem ( ͡º ͜ʖ͡º)
jak dach nie jest ocieplony, to musisz kupić wełnę i nią ocieplic. policz ile M2 masz dachu, my u siebie daliśmy dwie warstwy wełny na strychu. wełna jest w rolkach albo w listkach. Im grubsza tym lepsza.
ścianki działowe sobie zrobisz z karton gipsu, profilami, bez sensu się #!$%@?ć z bloczkami. te ceglane też. w profile wkładasz
@Ranger: jak nie masz dwóch lewych rąk, to ograniczeniem może być wybrana technologia.
np, samemu raczej nie ocieplisz dachu pianą, bo nie masz do tego sprzętu, watę między krokwie samemu już włożysz, ale może być tak, że będzie słabiej izolować.

ze ścianami to samo, jak nie masz dużej powierzchni to możesz samemu zrobić taczkę rotbanda i to naciągnąć, bo ekipa też swoje weźmie.
no i jak chcesz to wykończyć, na mieszkanie?
tam masz wyczystke od komina, to nie wiem jak chcesz to zaaranżować xd
a do niej musisz mieć dostęp, a wiem z doświadczenia, że czyszczenie potrafi pobrudzić.
Pomiędzy krokwie wstawiałem watę mineralną, tak z 15 cm, ja aby się trzymała na miejscu wbijałem w krokwie papiaki i przywiązywałem linkę plastikową, dzięki czemu spokojnie mogłem sobie całość wyłożyć, i trzymało się to stabilnie, później dopiero robiłem stelaż pod karton gips, podobnie jak na obrazku, aby jeszcze jedną warstwę waty ułożyć i zakryć belki, ja dawałem kolejną warstwę 10cm, dziś dałbym kolejne 15, później na stelaż przyklejałem już folię paroizolacyjne, a
cavird - Pomiędzy krokwie wstawiałem watę mineralną, tak z 15 cm,  ja aby się trzymał...

źródło: A_Fot_9-730x491

Pobierz
ścianki działowe sobie zrobisz z karton gipsu, profilami, bez sensu się #!$%@?ć z bloczkami


@Grubyarchi: pomyślałem o bloczkach, bo wolałbym mieć te pokoje odizolowane akustycznie - skoro tam mają mieszkać kaszojady i mam mieć sypialnię do igraszek z żoną ( ͡° ͜ʖ ͡°)
np, samemu raczej nie ocieplisz dachu pianą, bo nie masz do tego sprzętu, watę między krokwie samemu już włożysz, ale może być tak, że będzie słabiej izolować.


@strikingsurface: i taka izolacja watą + kartongips będzie wystarczająca?

Ogólnie lubię dłubać, ale ten projekt wydaje mi się być trochę zbyt wymagający... Z podłogami sobie na pewno poradzę na spokojnie.
@Ranger: to możesz walić ocieplenie prosto na deskę. Drzewo musi mieć przepływ powietrza min 2cm szczelina. W tym przypadku masz przewiew między blacha i deska więc od spodu nie potrzeba. Gdy na dachu jest Papa A wełnę walniesz na deskę, to w naszym klimacie (cieplo/zimno) deska wilgotnieje A z braku przepływu powietrza zaczyna gnić.
Spotkałem się już z przypadkiem wymiany dachu po ok 6latach.
no i jak chcesz to wykończyć, na mieszkanie?

tam masz wyczystke od komina, to nie wiem jak chcesz to zaaranżować xd

a do niej musisz mieć dostęp, a wiem z doświadczenia, że czyszczenie potrafi pobrudzić.


@Grubyarchi: tak, wykończenie na dwa pokoje dla kaszojadów i sypialnia (może jeszcze gabinet, ale ogólnie tak, do mieszkania)

Tylko środkowy komin będzie użytkowany, drugi jest ze starej kuchni. Nie mam pojęcia o kominach, serio musi być
@Ranger: Ja w dwa razy mniejszej altanie dałem rade sam w kilka dni ale przygotuj się na to że wieszanie waty to #!$%@? robota, wszystko swędzi i jest #!$%@? także odradzałbym to robić w lato kiedy jeszcze jesteś cały spocony. Ogólnie policz sobie ile m2 i tyle. Pewnie wyniesie cie kilka tysiaków.

@ravau: za 90 to ja cala chate wlasnie stawiam xD