Wpis z mikrobloga

Gdy miałam 5 lat, moja mama uczyła mnie jak myśleć. „Jeśli chcesz coś osiągnąć w życiu, zamiast marzyć i czekać na wybawienie, pracuj ciężej niż inni” – mówiła. Przez te lata poznałam szereg wartości, które są mi drogie. Dziś odkrywam, że ludzie często zadowalają się przeciętnością i nie chcą wyjść poza utarty szlak. Niektórym wydaję się, że nie starczy im sił, by pracować dzień i noc i realizować ich marzenia. To smutne, ale jeśli nic nie zrobimy, tego typu myślenie będzie się utrwalać. #motywacja #dobremamy #zyciowe #ludzie #codziennezycie
  • 7
  • Odpowiedz
@gram_na_twoim_flecie: z jednej strony tak a z drugiej nie. Bo pracując ciężej faktycznie zwiększa się szansa na osiągnięcie większego sukcesu, natomiast niekoniecznie dobrze odbija się to na psychice, zdrowiu. Wbrew pozorom szybko można się zajechać i tyle po naszym sukcesie. Moim zdaniem należy to zoptymalizować ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@naprawcie_aplikacje: bo nie powinno się pracować ciężko, a mądrze. Bo orając jak wół to szybko nabawisz się zniechęcenia do pracy.

Ale jeśli będziesz pracować z głową, tj potrafisz rozdzielić życie prywatne od zawodowego, mas, hobby, różne zainteresowania to automatycznie jesteś w lepszej sytuacji. Bo nie poświęcasz się dla jednej sprawy tylko, i nie jesteś nią w pewnym sensie przytłoczony.
  • Odpowiedz
@GruszkaZembuszka: ale przegrywy mają problem z tym, że oni nie chcą zmian w swoim życiu, i lubią swoje bagno, bo mogą w nim ponarzekać.

Ja też bym mógł usiąść i nic nie robić, ale dzięki temu, że mi "się chce" jestem tu gdzie jestem, i nie narzekam na swoje żyćko.
  • Odpowiedz
@gram_na_twoim_flecie: dobry goj, pracuj, pracuj za marny grosz, tylko dlatego, że urodziłaś się w Polsce, państwie upadłym, państwie, które jest zarejestrowane jako firma w stanach Zjednoczonych, państwie, które jest państwem wyłącznie dla pozorów i żeby oszukiwać Polaczków.
Taki mamy klimat ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz