Wpis z mikrobloga

Przyszło mi eksperymentować ostatnio z alchemią ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mała skrzynka-książka w zielonej kolorystyce, ozdobiona motywami alchemicznymi: w grafice wykorzystano symbole alchemiczne, fragment starego traktatu alchemicznego, plus pieczęć na wieczku. Imitacja stron po bokach metalizowana na zielono.

Jak ja kocham zielone projekty

W ostatnim czasie trochę mi się zachorowało, więc miałam małe opóźnienia w warsztacie, ale powoli nadrabiam i wyprowadzam terminy na prostą () Na początku roku zawsze coś się musi przyplątać - i to oczywiście akurat w czasie, kiedy skrzynki czekają w kolejce na wykończenie, a palce aż świerzbią, żeby zabierać się do roboty...

Więcej zdjęć skrzynki w komentarzach, a więcej moich szpargałów twórczych tradycyjnie na #apaturiart :)

#handmade #rekodzielo #diy #chwalesie #hobby #tworczoscwlasna #alchemia #magia #rozowepaski
Apaturia - Przyszło mi eksperymentować ostatnio z alchemią ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mała skrzynka-...

źródło: Alchemia_1

Pobierz
  • 29
  • Odpowiedz
  • 5
@piegu92: Pieczęć jest zaczerpnięta z tego uniwersum, jako że docelowa właścicielka jest fanką ;)

@GruszkaZembuszka Skrzynka tego typu to koszt od 300 zł w górę, zależnie od stopnia skomplikowania projektu, ilości detali wypukłych itp.
  • Odpowiedz
  • 0
@TakiSeLogin: Pieczęć jest z konkretnego uniwersum, więc przy tym konkretnym elemencie musiałam jedynie spasować kolorystykę, rozmiar i dodać efekt poświaty. Cała grafika jest mieszanką elementów - część została zaczerpnięta z grafik dostępnych w domenie publicznej, w tym ze skanów manuskryptów, kilka elementów tła pochodzi z grafik wykreowanych w generatorze, niektóre detale dorabiam na tablecie. Zdarza się też, że gotową grafikę podmalowuję ręcznie już po nałożeniu, jeśli po dołożeniu detali wypukłych coś
  • Odpowiedz
  • 0
@TakiSeLogin: Używam Gimpa ;) Zdarza mi się robić skrzynki zdobione w całości ręcznie malowanymi kompozycjami, ale to trochę inna działka i inne koszty wykonania. W tym zakresie zdobię skrzynki replikami średniowiecznych iluminacji (malowanie akrylami na drewnie).
  • Odpowiedz
@Apaturia dobra, to mi w pierwszym pytaniu (może niezbyt precyzyjnym) chodziło o to w jaki sposób ta grafika została umieszczona na skrzynce :p

chciałbym też bardzo zobaczyc jak wygląda zdjciecie bez obrobki
  • Odpowiedz
  • 0
@TakiSeLogin: Grafika została nałożona w technice decoupage (motyw, najlepiej wydrukowany na papierze ryżowym, namacza się, nakłada na zagruntowane i oszlifowane drewno pokryte klejem, a potem szlifuje nadmiar i zabezpiecza warstwami lakieru). Zdjęcie z kolei było tylko przycinane, czasem ewentualnie retuszuję paprochy na czarnym winylu służącym jako tło, jeśli jakieś się zabłąkają - ot i cała obróbka...
  • Odpowiedz
  • 0
@TakiSeLogin: Jest sporo :) Uczyłam się z przypadkowych filmików, które podpowiadał mi YT po wpisaniu haseł typu "decoupage" czy "mixed media", więc nie bardzo jestem w stanie polecić konkretne kanały - ale na polskim YT chyba dość popularny był swego czasu kanał Inspirello.
  • Odpowiedz