Wpis z mikrobloga

Witam
Miałem rok temu postepowanie z artykułu 278kk, zakonczone umorzeniem z powodu niskiej szkodliwości czynu. W tym roku chciałem sprobować na zdawać egzamin wstępny na aplikację radcowską. Zastanawiam się czy w ogóle jest sens podchodzić? Generalnie sporo jest opisów sytuacji gdy osoba nie została wpisana na listę aplikantów radcowskich, ze wzgledu na warunkowe umorzenie, ale nic, jeśli chodzi o umorzenie. Sędzia przed rozpoczęciem rozprawy stwierdził, że "nie bedzie zamykał mi drogi do kariery zawodowej" i przed rozpoczęciem przewodu sądoweto, wydał postanowienie o umorzeniu. Radca który prowadził moją sprawe, stwierdził, ze umorzenie nie wyklucza wpisania na listę aplikantów. Inny udzielił porady że tez nie widzi przeciwwskazanań do wpisu na liste. Ale gdy wchodze na strone oirp, to oni chca oswiadczenia, ze wobec mnie nie toczylo i nie toczy sie postepowanie karne. Jak to widzicie? Szukam i czytam wszystko co wpadnie mi w ręce, ale generalnie o takiej sytuacji nic nie ma. Zakładam, ze jesli nie ma nic w orzecznictwie, to sytuacja taka nie była problemem. Generalnie, nie mam pojęcia, gdzie mógłbym uderzyć żeby ktoś przyjrzał się temu i dał odpowiedz, rozwiązująca watpliwości. Moze jakiś namiar do kogos kto mógłby się przyjrzeć tej sytuacji?
#prawo #rozprawa #wyrok #poradaprawna
  • 3
@dzieju41: wow ale mu pojechałeś.
@Raby uderz może do jakiegoś rzecznika dyscyplinarnego w oirp. Sytuacja jest generalnie niejednoznaczna bo nieskazitelny charakter to coś szerszego niż niekaralność i np były wyroki gdzie ludziom się zatarło skazanie a i tak ich nie wpisywali.