Wpis z mikrobloga

#smartfon #prezentdlaniej #iphone #samsung

Cześć,

Zamierzam kupić telefon dla żony, jednak jestem na kompletnym rozdrożu, a i moja wiedza o smartfonach jest kiepska, dlatego proszę Was o poradę.

Budżet ok 1600zl. W grę wchodzi również telefon używany w idealnym stanie. Żona wspominała, że chciałaby IPhone kiedyś, dlatego czaje się na XS Max, bądź SE 2022. Jednak nie jestem do końca przekonany. Myślałem też o Samsung s20FE (nowego idzie wyrwać za 1600zl).
Może macie jakieś inne propozycje? Teraz ma Realme 7. Najważniejszy parametr to aparat oraz ekran. Myślałem dlatego również o Pixel 6a, ponieważ słyszałem że robi super fotki.
Liczę, że podsunięcie mi coś ciekawego. :)
  • 7
@dominik-gebicz Gdybyś był zainteresowany to mam 6a używany 3 miesiące, stan jak nowy, na tyle plecków skórka, na ekranie folia 3mk do tego 3x etui spigen, cena do dogadania na PW. Żona byłaby z pewnością zadowolona ( ͡º ͜ʖ͡º) Ja sam jestem ale trafiła mi się okazja na lepszy inny model.
@Julek00: myślałem o nim, jednak ten realme 7 troszkę szwankował.

Przeglądałem telefony i ciekawe są Motorola, specyfikacja super, jednak np edge 30 podobno na papierze git, zaś w praktyce zdjęcia cienizna. Może ktoś miał doczynienia z motkami? :)
@dominik-gebicz: Aparat robi bardzo ładne naturalne foty, w nocy trochę słabiej ale tryb nocny i przetwarzanie google robi robotę. Na pewno robi lepsze zdjęcia niż większość chinoli w budżecie do 2000. Mam trochę fot za dnia i w nocy jakbyś chciał podejrzeć. Według mnie jak telefon ma byc na lata to tylko pixel(jeszcze ewentualnie samsung), bezproblemowe wsparcie aktualizacji na kilka lat w przód.