Wpis z mikrobloga

Mirki, stoję przed dylematem.
Byłem dziś u implantologa ze zdjęciem 3D, i okazało się, że mam zbyt wąską kość, żeby wkręcić implanty (2x dwójka). Nie miałem stałych dwójek, stąd prawdopodobnie brak w kości. W tym przypadku są dwie opcje : augumentacja kości (dorobienie sztucznej kości) , przez co koszt całego zabiegu wzrasta do ok. 17 tys złotych. Druga opcja to most, czyli spiłowanie trójki, założeniem korony itd doczepienie do niej dwójki. Koszt ok 6 tys złotych. Pierwszy sposób droższy, bardziej inwazyjny, ale na pewno trwały. W drugim przypadku dosyć szybki "zabieg", tańszy, ale nie ma gwarancji że za 20-25 lat coś się nie zacznie dziać.
Macie może wiedzę na ten temat? Polecacie którąś z opcji. Mam 27 lat, jakoś z bólem bym uzbierał te 17k, ale wolałbym nie...
#ortodoncja #ortodonta #stomatologia #stomatolog #implanty #zeby #lekarz #medycyna #dentysta #pytaniedoeksperta
  • 6
@dean_corso
Chce w końcu zrobić porządek z zębami, jeszcze trochę życia mam nadzieję przede mną. Wcześniej nie chciałem, trochę też nie było mnie stać na leczenie ortodontyczne + implanty.