Wpis z mikrobloga

  • 0
Moja miejscowość była pod austriackim zaborem wieć nie braliśmy udział w powstaniach narodowych, a co było wcześniej to nie wiem może walczyli może nie.


@alfaiomega1: Jeśli przydkowie byli ze szlachty to musieli kiedyś walczyć. To był obowiązek, sankcją za niewypełnienie go było pozbawienie szlachectwa.

Ukraińcy jeśli chcą moga być naszymi braćmi, ale banderowcy nie są i nigdy nie będą naszymi braćmi.
  • Odpowiedz
Jeśli przydkowie byli ze szlachty to musieli kiedyś walczyć. To był obowiązek, sankcją za niewypełnienie go było pozbawienie szlachectwa


@oydamoydam: nie byli szlachtą, ziemie na których żyli należały do dóbr królewskich.
Generalnie chodziło o to że gdy miejscowość była zakładana to została podzielona na role które miały uprawiać różne rody, ale to nie była ich własność, a nazwy tych ról od nazwisk przez tę parę wieków do dziś pozostały w
  • Odpowiedz
  • 0
@alfaiomega1
Skoro twoi przodkowie nie byli szlachcicami, to skąd wiesz, że byli w ogóle Polakami? xD Trudno o chłopach z dawnych wieków mówić, że mieli jakaś przynależność państwową. Oni przynależeli do szlachcica władającego dana ziemią i tyle. Czym ty się chwalisz?
  • Odpowiedz
Czym ty się chwalisz?


@Flypho: chwalę się tym że tam gdzie ja mieszkam to 8 wieków wcześniej mieszkali moi przodkowie nie każdy może to o sobie powiedzieć ty wiesz gdzie mieszkali twoi przodkowie w 13 wieku. I nie należeli do szlachcica bo te ziemie należały do dóbr królewskich
a skąd wiem że byli Polakami - bo byli katolikami, mówili w jezyku polskim to byli Polakami i moje nazwisko ma polskie
  • Odpowiedz
  • 1
@alfaiomega1
Moi najstarsi znani przodkowie byli Żydami przybyłymi tutaj z terenów ZSRR, więc mam nadzieję że rozumiesz i nie odmawiasz mi prawa do robienia sobie lekkich, a czasem nawet trochę większych, #!$%@?, z takich prawdziwych Polaków jak ty. Czasem te żydowskie geny zwyczajnie biorą górę i przestaję nad sobą panować.
  • Odpowiedz
Przed wojną nie słyszałem od ukrainców czegoś takiego, słyszałem tylko że Polska to był okupant ukrain

@alfaiomega1: teraz jest zmiana i szykuje się unia jak za krzyżaków
  • Odpowiedz