Wpis z mikrobloga

@bez-napinki: kupiłem Mac Booka i zostałem fanboyem. Czas pracy na baterii, świetna matryca, genialne głośniki. Tak dobre że wole je od słuchawek. A przede wszystkim sprzęt jest pasywny. Podoba mnie się też system na tyle, że ciężko mi się myśli windowsie. W ogóle i ten M1 jest piekielnie szybki. Dodatkowo naładujesz sprzęt ładowarką od telefonu. Przez miesiąc użytkowania prawie codziennie ladowałem go 4 razy.
@bez-napinki: Używałem zenbooka, na początku fajny, zaraz po gwarancji wpadł błąd, przez który randomowo nie chciał się wybudzać xD Nie pomagała aktualizacja biosu, pełna reinstalka, cuda niewidy. Dodatkowo odcisnęła się część klawiatury na ekranie. Mam teraz aira i tak jak wyżej - sprzęt bajka. Płynność, czas pracy na baterii, ogólna jakość wykonania. Polecam mocno.
@bez-napinki: ostatnio sobie sprawiłem toto HP Pavilion Plus 14-eh0001nc Space Blue (powiedziałbym że jest ciemno szary ;) może w bardzo dobrym świetle widać mały nalot niebieski). Intel Core i5 12500H Alder Lake, 14" OLED 2880 × 1800, RAM 16GB DDR4, Intel Iris Xe Graphics, SSD 512GB, USB 3.2 Gen 1, USB-C, czytnik kart mikro SD, WiFi 6E, 1,4 kg, Windows 11 Home. Póki co jestem zachwycony :) laptop nie jest do
@bez-napinki: musisz sobie odpowiedzieć na pytanie co ma dla ciebie znaczenie, bo pod głupim pojęciem przeglądania internetu jest troche więcej niż się wydaje, np. czy rozmawiasz przez laptopa,

Generalnie M1 z 16GB to będzie do normalnego użytkowania już wręcz overkill + nie ma wentylatorów. Air z M1 ma jeszcze tą #!$%@?ą klawiaturę (która nie ma skoku), znakomity gładzik (to jest wzór dla laptopów, bo jego działanie jest zaszyte od razu w
@bez-napinki: mam Maca (Air m1 256/16GB) od piątku, przesiadłem się z leciwego już Dell E6430 z i7 i 16GB ram. I co ?? I jestem pod wrażeniem. Obraz, dźwięk.. no i cały ekosystem. Jest super, zwłaszcza gesty TP. Owszem póki co jest parę rzeczy do których muszę przywyknąć ale jest efekt wow. Tego się nie spodziewałem. Praca biurowa, przeglądanie www + office , ogólnie bajka !, ja polecam (dodam że siedzę
@bez-napinki: nie mam pojęcia, Maci są rzadko na ekspozycji w marketach, sam dzwoniłem do xcom z pytaniem czy dostanę nówkę dziewicę czy coś z wystawy i powiedziano mi że Maców nie dawają na ekspozycję. Nie wiem ile w tym prawdę ale mój faktycznie był zapakowany w szary karton z plombą producenta plus oryginalne opakowanie.
@bez-napinki: Jeszcze odnośnie wykonania sprzętu. Na codzień ze względu na swoją pracę mam dużo lapków w łapie i mało co już na mnie robi wrażenie ale tutaj faktycznie jest efekt wow. Co prawda zdaję sobie sprawę że jak tutaj się coś #!$%@? to szanse naprawy są nikłe ale wykonanie sprzętu jest naprawę na wysokim poziomie.