Wpis z mikrobloga

@Grooveer: Myślę, że ZSU ma coraz więcej narzędzi do paraliżowania zdolności armii federacji rosyjskiej, przez co Rosjanie mogą być bardzo ostrożni z ponownym rzuceniem się na głęboką wodę - bo kolejne porażki w niekompetentnym stylu, tym razem mogą solidnie zatrząść politycznie reżimem Putina.
@Grooveer: Ja to rozumiem i wiem, że różowo Ukraińcom nie będzie. Jednak każde niepowodzenie dużej ofensywy rosyjskiej, będzie dla Putina bardzo kosztowne politycznie. A jednak Ukraińcy mają coraz więcej środków do podcinania nóg takiej ofensywie masowej.

Wydajesz się ostatnio ciągnąć w pesymistyczną stronę, miałem podobnie, ale jednak po tych zadeklarowanych dostawach widać, że Zachód jednak Rosji nie odpuści. Wiemy już też z przeszłości, że deklaracje oficjalne to jedno, a dużo się
@Grooveer: Wynik wojny na Ukrainie jeśli nie zmieni układu sił na świecie, to na niego wpłynie w bardzo istotny sposób, USA ot tak sobie nie #!$%@? tej wojny "spóźnieniem" ;)

Wyrwał mówi dużo negatywnych rzeczy, byle skupić na sobie uwagę. Przypomnę, jak negatywnie gadał przed wakacjami, a później Ukraińcy byli w stanie porazić rosyjską logistykę 8 HIMARSAMI (oficjalnie, nieoficjalnie 20+) i przeprowadzić udaną ofensywę.

Wyrwał faktycznie tam jeździ i widział wojnę,
@GhostTrick: @Grooveer @Grzesiok @Jebwleb póki co nie wiemy czy ta "wielka ofensywa" będzie miała miejsce natomiast cała wojna już jest przegrana w mojej opinii. Rosja poszła w mobilizację a ja wyraźnie pisałem, że jak zmobilizują ludzi to UKR nie będzie miała szans bo mają i mniej sprzętu i mniej ludzi zdecydowanie. Pare HIMMARSów i 20 Leopardów niczego tu nie zmieni, bo RUS remontują/produkują więcej niż tracą. 2023 to będzie rok RUSSkich.
@Pasterz30: :D Ta jasne

Mobilizacja gówno zmienia, bo to tylko mięso. Zero sprzętu, zero wyszkolenia. To raz
Dwa - mniej ludzi? Ukraina ma 40 MLN ludzi i ty uważasz, że oni schylą głowę przed ruskimi i stwierdzą TAK CHCEMY SRAĆ ZA DOMEM, A KONCEPCJA UNII I NATO NAM SIĘ NIE PODOBA

Ruscy nie mają najmniejszych szans, bo nawet zajmując tereny dojedzie ich partyzantka. Jak się skończył Wietnam? Jak się skończył Afganistan
@Grzesiok: A w UKR to rozumiem sami zawodowcy? To wyjasnij mi jakim cudem to mięso teraz wypycha komandosów UKR z Bachmutu i okolic? Czym jest 40mln wobec 150 mln RUS? O dysproporcji sprzętowej nawet nie wspomnę, nie chce mi się tego tłumaczyc, oczekuję minimum wiedzy od swojego rozmówcy
@Pasterz30: aha :D czyli ruscy wyślą 150 mln żeby spacyfikować 40 mln ukraińców. No logiczne. A w tym czasie gospodarka rosji będzie sobie śmigała jak perpetum mobile

Przewaga sprzętu :D Widać od pierwszego dnia wojny

Wypchnęli :D z Sołedaru. Po 6 miesiącach. Szacun