Wpis z mikrobloga

Witam, jestem laikiem taktyki wojskowej i chciałbym się tu dopytać bardziej ogarniętych o te F16. Na czym polega ich fenomen w tej wojnie? O co chodzi w tym panowaniu na niebie? Przecież kacapy też mają tam jakieś myśliwce. One by strącały te czołgi pod Bahmutem czy o co tu chodzi że mogą tak drastycznie przeważyć na stronę Ukrainy xd

Ukraina tak o z bomby mogłaby użyć F16 jak je dostanie czy musi jeszcze strącić jakąś obronę kacapów? Co może zniszczyć F16? Sorry że tak chaotycznie, ale w robocie jestem i nie mam dużo czasu xd liczę na wyczerpujące odpowiedzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#wojna #ukraina #rosja #usa #wojsko #f16
  • 4
@Kadet20: Pewnie kończą się części do posowieckich maszyn i trzeba je zastapić zachodnimi. Czy będzie to zmiana na plus? Tak, ale nie przełom, jak sie niektórym wydaje. Rosja nie zdobyła panowania w powietrzu nad Ukrainą, ale sama skutecznie wyłącza Ukraińskie lotnictwo.
@Kadet20: F-16 to tani nośnik szerogiego wachlarzu uzbrojenia. Na froncie będzie się liczył znacznie mniej niż zachodnie czołgi. Ruskie mają silną OPL. Ale jednak ruskim zaszkodzi na froncie w jakimś stopniu. Tylko, że USA i inne państwa NATO się obawiają czy Ukrainie można ufać w kwestii nie odwalenia czegoś głupiego na terytorium Rosji. Są głosy by Ukrainie lepiej dać pociski do HIMARSa o większym zasięgu i ciężkie drony bojowe. Bo Krym
Na czym polega ich fenomen w tej wojnie?


@Kadet20: Jeszcze nie biorą żadnego udziału, więc i fenomenu nie ma. Przede wszystkim chodzi o zmianę jakościową, lepsze radary, rakiety z zasobów nato, ale też o ilość. F16 to wół roboczy NATO, nastukano tego kilka tysięcy, więc będzie czym zapełniać straty i czym naprawiać.
Najważniejsze pytanie moim zdaniem to na ile do tej pory udało się Ukraińcom uszczuplić rosyjską obronę przeciwlotniczą. W sumie