Wpis z mikrobloga

Panowie biore dutasteryd i dalej łysieje, jak to jest?
Brałem finasteryd przez 6 miesiecy - po jakis 2 miesiącach od stosowania zauważyłem że wypda mi znacznie mniej włosów, ale po 5 miesiącach właśnie zacząłem tracić ok. 500 włosów dzienie. Po 6 miesiącach zmieniłem na dutasteryd bo myślałem że finasteryd za słaby. Biorę miesiąc duta i żadnej zmiany dalej trace ok. 500 włosów dziennie gdy siedzę w wannie to pływam razem z włosami.
4 miesiące temu miałem przeszczep na zakola i korone, a teraz już widać ubytki z moich normalnych włosów i zaczyna wyglądać to komicznie. Na razie mikrowłókna dadzą rade to ogarnąć, ale jak tak dalej bede tracić to juz raczej nie pomogą.
#lysienie #finasteryd #zakola
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MysticalPS
Masz pecha. Fin/dut to nie są jakieś magiczne środki gwarantujące u każdego 100% skuteczności. Bywa tak że z czasem ich działanie słabnie. Jakie miałeś wyniki dht przed przyjmowaniem finasterydu a jakie masz teraz? Ew. jest to shedding spowodowany zmianą blokera.
  • Odpowiedz
  • 0
@Anticon80: Wiem, mimo wszystko dut z tego co wiem blokuje ponad 90% DHT więc powinno działać. Wiadomo że z czasem słabnie ale to są lata, a ja tych leków nawet nie brałem przez rok.
Nie wiem jaki mam poziom DHT bo nie robiłem badań, ale mam zamiar iść do dermatologa, ta pewnie mi zleci zrobienie badań, może łysienie jest spowodowane czymś innym niż DHT?
Wątpie że jest to shedding, bo
  • Odpowiedz
@MysticalPS: ja bym posiedział na tym finie rok, mozliwe ze wypadaja ci te slabe wloski. Jakbt nie pomoglo a na ducie bys nie mial ubokow to dut, a jak to nie pomaga to pewnie masz bardzo te wloski wrazliwe na dht i wtedy lipa
  • Odpowiedz
  • 0
@krystian777: Nie mam uboków ani na ducie ani na finie, na razie cały czas biore duta.
No nie wiem czy słabe włosy wypadają, większość cieńkich, ale są i grube zdrowe. W dodatku widzę już że włosy są mega przerzedzone i sie powoli robi łysina, czyli nowe nie rosną.
  • Odpowiedz
@MysticalPS: dut obniża DHT około 50% w skalpie, a to obniżka w skalpie jest potrzebna.

90 % jest obniżki w krwi, ale to mniej istotne.

Zatem może potrzeba czegoś dodatkowego do obniżenia DHT w skalpie jak topical dutasteride albo leku który działa na innej zasadzie jak RU czy pyrilutamide
  • Odpowiedz