Wpis z mikrobloga

Czy PO pociągnie obecną proamerykańską politykę PISu i jej obecny stosunek do wojny na Ukrainie?
Czy Konfederacja jest partią na tyle silną, żeby rządzić krajem w obecnej sytuacji wojny?
Czy oni w ogóle teraz chcą rządzić, czy tylko dostać się do sejmu i ciągnąć kasę, ale tylko szczekać jak pieski? Bo tak to widzę.
A jakby co to rucham pis #!$%@? bez miłości.
#polityka #platformaobywatelska #konfederacja
  • 10
@nunczako: zacznijmy od tego, że Konfederacja żadnych szans na rządzenie nie ma. Ewentualne wejście w koalicję z popisem to będzie koniec Konfy. Co do KO to też mam wrażenie, że tylko zmęczenie PiSem pracuje na ich konto, sami tacy jacyś nieporadni.
@nunczako: 1. pytanie powinno brzmiec: w jaki sposób PO odnajdzie sie w roli wasala USA
2. pytanie sugeruje jakąś nadludzką (wieksza niz inne partie) niezależnosc konfederacji. Przeceniasz rolę polityka czyli aktora na scenie politycznej w autonomiczności podejmowania decyzji.
3. Kazdy chce rządzić w każdej sytuacji. Tu nie chodzi o samo dostanie sie do sejmu. A o wpływy np w spolkach panstwowych. Szczekanie o ktorym piszesz to jest teatr, którym karmią i
@nunczako: jestesmy wasalem usa od pierwszych ustawionych wyborów (prezydenckich) w 90r.
Ekonomia Stanow (globalizm i finansalizm) opiera się na zapotrzebowaniu na coraz to nowsze rynki zbytu. Podnosząc poziom zycia w obrebie takiego rynku zbytu, moga sprzedawac wiecej towarów. Model rozwoju korporacji, całe S&P czyli giełda w stanach jest oparta na tym inwestycyjnym modelu zakładającym stałą hosse czyli wzrost zysków.

dla odmiany Rosja jest w ekonomicznym feudalizmie i aby sie rozwijac potrzebuje
@Fangu: Ja myślę, że to się wszystko zaczęło od "afery ośmiorniczkowej". Te podsłuchy podmontowało CIA żeby wsadzić rząd PIS. Mieli być partią konserwatywną a dają dupy jak nikt. Putin podjął decyzję jaką podjął i odpowiedzialność za nią leży na jego barkach, ale nie zdziwiłbym się gdyby został sam wymanewrowany.

USA sprzedali sami amerykanie eksportując przemysł do Chin, tutaj zaciera się granica między tak zwanym kapitalizmem i i socjalizmem, kiedy chcesz tak
@nunczako: pierwszego akapitu nie rozumiem :P
w drugim powtarzasz ogolna (medialna) narracje która niczego nie tłumaczy i jest błędna. Chiny sa taką Polską która opisałem wcześniej, tyle ze bardziej zindustrializowaną i suwerenna. Czyli sa podwykonawcą. Podwykonawca bierze profit poddwykonawcy, a zleceniodawca spija smietanke. Tu nie ma burdelu, a zadluzenie moze rosnac w nieskonczonosc, o ile sa spełnione warunki nowych rynków zbytu.
dobra dzieki za dyskusje i samych trafnych decyzji wyborczych :)
@nunczako: Jesli USA beda chcialy wrzucic na Ukraine swoje wojsko po wojnie to środek ciężkości w Europie przesunie sie z Niemiec do Polski co wywrze diametralne skutki w polskiej polityce
@garfyldo: nie ma żadnego środka ciężkości w Niemczech, o to jest ta wojna i wspieranie ze strony USA żeby ten środek ciężkości był bliżej Ukrainy, a PIS robi taką politykę żeby nas Niemcy z Rosją nieścisnęły jak imadło.