Wpis z mikrobloga

Wczoraj technik z #orange zainstalował mi #swiatlowod w mieszkaniu. Z telefonu przez #wifi połączyłem się bez problemu, ale z jednego laptopa (7-letni) nie widzę tej sieci na liście dostępnych WiFi. Wiecie co może być przyczyną i jak to ogarnąć?

Na kablu połączenie działa. Nowe światłowodowe WiFi od sąsiadów widzę na liście (ta sama konwencja nazewnicza). System #windows #windows10. Próbowałem użyć WiFi QR Code Scanner od #microsoft ale po kliknięciu Connect -> No WiFi network found... W ustawianiach WiFI jest właczona obsługa 2,4GHz i 5GHz. Próbowałem zmieniać channel, ale nic to nie dało, nie dałoby nic i tak (,)

#pc #komputery #siecikomputerowe #sieci #pcmasterrace
  • 4
  • Odpowiedz
  • 1
@Pushupek009: Racja. Nie znalazłem na routerze wyszczególnionych informacji o danych standardach, ale znalazłem zaznaczoną opcję Standard WiFi 6, którą wyłaczyłem przez co przeszedłem na standard 5 ac i teraz śmiga. Dzięki! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zmiana standardu WiFi dla całego routera to jedyne rowzwiązanie? Przez jedno starsze urządzenie (laptop), pozostałe urządzenia też muszą korzystać z WiFi w standardzie AC, zamiast AX? Można mieć jednocześnie włączone więcej
  • Odpowiedz
@kamilukamilu: To zalezy od Access Pointa (w uproszczeniu routera) - istnieją routery, które są w stanie rozgłaszać dwie sieci - 2.4 GHz dla starszych urządzeń i 5 GHz dla nowszych, które potrafią obsłużyć ac i ax. Musisz poszperać w tym urządzeniu, polecam zadzwonić na infolinie i zapytac sie czy mozesz poprosic o rozglaszanie sieci w dwoch czestotliwosciach i czy mozna wlaczyc bardziej customowe ustawienia.
  • Odpowiedz