Wpis z mikrobloga

@Czlowiek_Ludzki: A jak się w ogóle dziś gazuje takie silniki?

Bo jakiś czas temu pomysł był taki, że wtrysk gazu był pośredni (w kolektor dolotowy), a komputer zmniejszał ilość wtryskiwanej benzyny tak do 1/4 nominalnej wartości, a reszta szedł gaz.
Przez to zagazowane auto nadal zużywało benzynę (ale 4x mniej), a w to miejsce szedł gaz.
Benzyna musiała iść bo inaczej wtryskiwacz benzynowy by się przegrzał i uszkodził, a w najlepszym
Bo jakiś czas temu pomysł był taki, że wtrysk gazu był pośredni (w kolektor dolotowy), a komputer zmniejszał ilość wtryskiwanej benzyny tak do 1/4 nominalnej wartości, a reszta szedł gaz.

Przez to zagazowane auto nadal zużywało benzynę (ale 4x mniej), a w to miejsce szedł gaz.

Benzyna musiała iść bo inaczej wtryskiwacz benzynowy by się przegrzał i uszkodził, a w najlepszym razie zakleił nagarem.


@hellfirehe: Z tego co mi dzisiaj mówili
@trzaichlac69: @Pangia: @hellfirehe:
Napisałem do ziomka linku @hellfirehe

Szanowny Panie, Obecnie Dystrybutorzy nie posiadają przetestowanej i bezawaryjnej aplikacji LPG do Pana samochodu, którą mogę polecić. Jak mam wątpliwość co do późniejszego działania LPG lub mam złe doświadczenie, wolę nie montować aby sobie i Klientowi kłopotu nie zrobić. To jednak wszystko, błyskawicznie się zmienia i listy profesjonalnych instalacji LPG dedykowanych do wymagających silników stale się powiększają o kolejne, nowe dopracowane
@Czlowiek_Ludzki
Bo w PL idzie się na łatwiznę i zakłada się pudełkowo to samo do wszystkich silników, bez przygotowania indywidualnej mapy pod samochód. Gazownicy dlatego odpulają silniki z bezp.wtryskiem paliwa bo za taką samą marże maja innych klientów z łatwiejsza instalacja do silników z pośrednim wtryskiem.

Na forach polecają do trudnych przypadków tutaj się udać : http://www.gzw.pl/wtrysk-bezposredni-i-lpg.html - o ile się nie popsuli :) zawsze się możesz upewnić telefonicznie co by poradzili..
@hellfirehe: wygląda tak samo bo instalacja wtrysku ciekłego gazu to koszt 8-10k i nikt tego nie umie serwisować, nie wiem czy nawet jest w polsce jakiś warsztat który umiałby ją założyć
@Czlowiek_Ludzki: zapytaj na lpg-forum.pl, tam wyżej masz link do gzw a gość ma tam też konto, tam ci wszystko powiedzą chociaż towarzystwo jest trochę trudne