Wpis z mikrobloga

#informatyka #it
Mirki pytanie, wgrywałem ostatnio znajomemu czystego windowsa 10 ściągniętego z strony microsoftu, miał laptopa z kluczem w BIOSie, wszystko przeszło bez problemu, system się sam aktywował, powgrywałem mu wszystkie programy których używa, internet śmigał, laptop oddany. Znajomy pracuję w niemczech, dzwonił mi jakiś czas temu że mu internet nie działa na tym laptopie, niby połączony z wifi ale strony się nie otwierają, przywiózł mi tego laptopa do domu - wszystko działa. Z różnymi routerami, z hot spotem łączy się bez problemu dostaje adres strony się otwierają. Wgrałem mu jeszcze kilka innych przeglądarek żeby spróbował. Dzwoni mi wczoraj że był u niego operator od którego ma internet sprawdzić bo nadal był problem i twierdzi że wina laptopa bo na ich sprzęcie działa - w czym może być problem?
  • 3
@SztucznyKaktus: potencjalnych powodów jest mnóstwo, trzeba sobie sprawdzić logi windowsowe. Może podpina się pod port sieci przewodowej, a nie ma sterownika? Nie pisałeś czy też korzysta z wifi. Jeśli korzysta z wifi, to może łączy się z niewłaściwym hotspotem. Trzeba się też zalogować na hotspot i sprawdzić co tam jest poustawiane.
@matm: @Oo-oO problem rozwiązany nie wiem czemu operator ustalił mała pulę adresów wystarczył odkurzacz, tel, konsola, tv i już więcej nie wpuszczał. Ustawiłem adres na stałe od razu ruszyło potem na routerze zwiększyłem pulę