Wpis z mikrobloga

Cześć. Posiadam mieszkanie właśnościowe i trochę gotówki na wkład własny. Wydaje mi się, że jestem w stanie zakupić mały dom dysponując posiadanym wkładem własnym, natomiast całe wykończenie i wyposażenie domu było by możliwe przy uzyskaniu środków ze sprzedaży mieszkania. Jak można taką sytuację przeprocesować? Wynająć mieszkanie, zamieszkać w nim i wtedy sprzedawać mieszkanie? Kupić dom już teraz czy dopiero po sprzedaży mieszkania? Bodajże nie minęło jeszcze 5 lat od zakupu obecnego mieszkania.

#nieruchomosci #domy #mieszkanie #kredythipoteczny
  • 4
@taquito: wszystko zalezy od rynku w twoim miescie:
Jaki jest popyt i podaż. Jak szybko jesteś w stanie sprzedać swoje mieszkanie, oraz jak szybko możesz kupić dom - czy jest ich na rynku dużo, czy mało. Ile kosztują te spełniające Twoje oczekiwania? Ile warte jest Twoje mieszkanie? Zbyt duzo niewiadomych aby doradzic :)

W duzym miescie jak Krakow, gdy znamy cene mieszkania srpzedawanego i kupowanego i mamy to ogarniete zawsze mowie:
  • 0
@Sultan_Kosmitow: nie mam tyle środków aby sfinansować wyposażenie nowego lokum + głównym powodem mojej zmiany lokum są sąsiedzi, z którymi wolałbym już nie mieć do czynienia, gdyby ewentualny najemca zgłaszał uwagi

@KromkaMistrz ok, czyli bezpieczniejszą opcją jest wystawienie na sprzedaż obecnego, jak znajdzie się klient to wynajęcie innego mieszkania, zamieszkanie w nim i wtedy rozpoczęcie szukania domu? tylko zazwyczaj dom kupuje się z dużym wyprzedzeniem, tj. będzie gotowy za rok +