Wpis z mikrobloga

Siema Mirki, Potrzebuję zrobić laserową korekcję wzroku, bo niestety chcąc iść na wojskową służbę zasadniczą, dostałem b na pół roku. I wiem, że na wzroku nie można oszczędzać, ale potrzebuję orientacyjnie, ile muszę uzbierać na wyleczenie astygmatyzmu metodą femtolasik i po jakim czasie będę mógł się katować fizycznie? Operację planuje zrobić w maju.
A następne pytanie, czy polecacie jakąś klinikę we Wrocławiu?
#laserowakorekcjawzroku #wzrok #okulistyka
  • 23
@Shatter: Sorry że dopiero teraz odpisuję, tak wybrałem optegrę Wrocław, koszt operacji razem z konsultacja to 10400 zł, no i wiadomo + jakieś krople potem i wizyty lekarskie. do 11k spokojnie się zmieszczę, badania wstępne przeszedłem pozytywnie, choć z góry mi powiedzieli, że nie uda się zejść do zera, ale na wojsko powinno starczyć.
@Shatter: Nie, jeszcze nie robiłem, na razie przeszedłem tylko konsultację, operację będę robił prawdopodobnie pod koniec maja, jak uda się na raty rozłożyć.
@Edek_21: na wojsko to mogłoby starczyć to co masz :⁠-⁠P tam jest ostrość 0,5 przy korekcji 3 dioptrii. Czyli to co zdrowe oko powinno odczytać z 10m Ty musisz odczytać w okularach 3 dioptrii z odległości 5m.
Ze swoją ślepotą jak mi lekarz wyjaśnił to stwierdziłem że wystarczy odróżniać czołg od kościoła.

A to jest norma na żołnierza zawodowego, zasadnicza ma chyba mniej restrykcyjnie...
@Navarre: Możliwe że tak jest, ale jednak na komisji dostałem kategorie B, a wolę nie ryzykować drugi raz, bo dostanie kategorii d już przekreśli szansę na wojsko.
@Edek_21 astygmatyzmu wojskowe tabelki nie uwzględniają.

To B dostałeś za oczy? ja mam astygmatyzm na obu oczach 3,25 na cylindrach i badanie tej ostrości 0,5 to nawet na kacu bym dał radę.
@michael93pl: NFZ lasera i tak nie funduje, ja wziąłem kredyt bo na czerwiec dali zniżkę 1000 zł na operację, więc odsetki wyjdą taniej niż jak bym robił w innym terminie, więc możesz się rozejrzeć czy w twojej okolicy też będą takie okazje.
@Edek_21 sprawdziłem "wykaz chorób i ułomności" i widzę, że są zmiany w porównaniu do tego co pamiętałem. Mea culpa zaktualizowali to w 2022 pewnie jak wprowadzali dobrowolną zasadniczą. Wcześniej tam nigdzie nie było o cylindrach, lekarz jak słyszał że jest astygmatyzm pytał tylko ile. jak uznawał że wystarczająco dużo zakładał zwykle szkła 3.0D lub 3.5D i trzeba było w tym dać radę odczytać wiersz oznaczony 0,5 lub niżej.

Teraz jest mowa o
@Shatter: @michael93pl @Navarre już jestem 4 dni po, i mogę w końcu pisać bez okularów, ogólnie wzrok z bliska jest bardzo dobry ale na daleko jeszcze gubię ostrość, ponoć wzrok się stabilizuje nawet do 3 miesięcy, ale już teraz jestem zadowolony z efektów, było warto. Resztę napiszę w ciągu miesiąca gdy wzrok się ustabilizuje, sama operacja jest nieprzyjemna i czułem mocny dyskomfort, ale nie boli to najważniejsze, i od razu po
@Edek_21 hm, ja mam minusy i astygmatyzm i się zastanawiam czy nie usunąć tego nawet pod ryzykiem, że wrócą mi dioptrie za X lat, bo ponoć cylindry usuwają raz na zawsze, a z tego, co wiem, bez porównania jest widzenie z cylindrami i bez. Jak ocenisz? Mam niby zaufanego okulistę, ale on może przesadzać xd