Wpis z mikrobloga

Jakiej firmy polecacie filamenty na start, żeby dla nowicjusza nie sprawiały problemów i nie kosztowały miliony monet jak Prusament? Będę drukował na Prusa Mini+.

#druk3d
  • 11
Jakiej firmy polecacie filamenty na start, żeby dla nowicjusza nie sprawiały problemów i nie kosztowały miliony monet jak Prusament?


@polwac:

Sunlu, DD, Spectrum, Noctuo, f3d

z cala pewnoscia daruj sobie 3d active, czy plast spaw :)
@sylwek2k: plast spaw i colorfil wyleciał od razu z listy :)

Szukam czegoś w miarę w dobrej cenie na start, żeby nie było aż tak żal wyrzucać jeśli się coś nie uda ale jednocześnie, żeby samo z siebie nie powodowało problemów.

Dzięki za podsunięcie propozycji.
colorfil


@polwac:

ten nie jest najgorszy, przynajmniej mi nie sprawial swego czasu problemow :) Na pewno jest wyzej niz Plast Spaw...

Jedyna zaleta plast spawow to ich rolka :D
@V1ru53k: o dobrze wiedzieć. Na start wezmę DD(widzę, że ma teoretycznie zrobione profile w Prusa Slicer), ale później pewnie też colorfill spróbuje jak nabiorę trochę doświadczenia z drukiem.
@sylwek2k: powiem ci, że wiele zależy od drukarki ;)
Miałem zostawione plastspawy i jakieś chińskie dziadostwo PLA, co dawno temu dawali gratis do AnetA8 (i leżało z 10+ lat w garażu, na strychu itp) - badziewie takie, że nie wiedziałem co z robić z tym. Ale że kolory ładne to zostawiłem "Do długopisu 3D" by dzieciaki miały do zabawy - tam to nawet jak się potnie na półmetrowe kawałki to się
,>powiem ci, że wiele zależy od drukarki ;)

@hrumque:

nie bardziej zalezy od konstrukcji i ustawien slicera do tego typu konstrukcji

Dla jaj i testów wsadziłem takie coś do BambuX1 - kurde elegancko drukuje, zero nitkowania ,zero plucia, nie rozwarstwia się, mosty super, zero blobów..


@hrumque

To nie o to chodzi... bardziej chodzi o zatykanie dyszy, bo jakies gowna sa w filamencie, czy o trzymanie srednicy (niby to tez mozna kompensowac,