Wpis z mikrobloga

Ej Mirko, chciałabym zacząć pracę w #marketing , najlepiej coś z prowadzeniem social media (znalazłam se fajną ofertę pracy w Antyradiu) lubię to, jestem wygadana, mam fajne pomysły, ALE z marketingiem to mam tyle wspólnego co pytanie klientów o aplikację Lidl plus.

Od czego zacząć? Studia są konieczne? Czy wystarczy szkoła policealna/jakiś kurs?
  • 6
@Wodkajakwodka
marketing to nie jest moja działka, ale wykop zdycha więc sprobuję odpisac co wiem, bo pewnie nikt nie odpisze

po pierwsze aplikuj do tego antyradia i już. jak jestes mloda to najwyzej zmienisz pracę

jeśli chodzi o social media, prowadzenie profili itd. to często robią ro różnego rodzaju agencje i domy mediowe - biorą ludzi po dowolnych studiach, praca jest niestety na start słabo płatna (pewnie musialabys poszukac firm typu groupm,
@Wodkajakwodka: najłatwiej zacząć od stażów i pozycji juniorskich w korpo. W takich mniejszych firmach (jak podejrzewam Antyradio), raczej nie będą chcieli kogoś z zerową wiedzą do wyszkolenia, bo potrzebni są samodzielni ludzie. W korpo z kolei jest zawsze spora grupa ludzi z dużą wiedzą, ale brakuje im rąk do pracy i chętnie przerzucają najnudniejsze taski na juniorów. No niestety, ale od czegoś trzeba zacząć i nikt na start nie powierzy ci
@Wodkajakwodka: na pewno mile widziane są jakieś studia / kursy / inne zasoby wiedzy związane z social mediami. Sporo ludzi na studiach w ramach praktyk albo jakichś dodatkowych pracach ogarnia trochę social mediów, więc to też może liczyć się jako doświadczenie (często np w gastronomii ludzie jeszcze prowadzą dodatkowo profile restauracji, bo rzadko która knajpa ma swojego dedykowanego człowieka od sm). Ale jak będziesz aplikować na jakiś staż czy juniora w