Wpis z mikrobloga

Jezu właśnie do mnie dotarło jak wiele wspólnego ma obecna partia rządząca z polityką Hugo Cháveza

Wenezuela:
-Populistyczne hasła owinięte w flagę patriotyzmu.
-Pompowanie kasy w socjal kosztem klasy średniej.
-Wspieranie dużych korporacji zamiast małych firm
-Najbiedniejsi kupieni socjalnymi ochłapami głosowali na Chaveza
-Umieszczanie w przedsiębiorstwach naftowych swoich ludzi
-Nowy program nauczania przyjazny rządzącej partii
-Wymyślanie zewnętrznych wrogów żeby skonsolidować elektorat i przypominać, że gdyby nie obecna partia rządząca to Ci wrogowie dawno by ukochaną ojczyznę rozkradli
-Największą telewizję krytykującą Chaveza wyrzucił z obiegu nie przedłużając koncesji
-Hugo Chávez miał swój własny program w telewizji Aló Presidente

Polska:
-Populistyczne hasła owinięte w flagę patriotyzmu. (PiS? Prawo i Sprawiedliwość? Wielka szkoda, że nie ma tego ani tego)
-Pompowanie kasy w socjal kosztem klasy średniej. (jakby co według PIS klasa średnia to ludzie którzy zarabiają nieco powyżej minimalnej krajowej)
-Wspieranie dużych korporacji zamiast małych firm. (jak tam miraski? Ile waszych ulubionych restauracji i piekarni się zamknęło?)
-Najbiedniejsi kupieni socjalnymi ochłapami głosowali na Chaveza (Emeryci to największy elektorat pisu - trzynastka, czternastka itp.)
-Umieszczanie w przedsiębiorstwach naftowych swoich ludzi (Tu trzeba zawołać chyba @orlen_lite XDDD)
-Nowy program nauczania przyjazny rządzącej partii (Podręcznik HiT)
-Wymyślanie zewnętrznych wrogów żeby skonsolidować elektorat i przypominać, że gdyby nie obecna partia rządząca to Ci wrogowie dawno by ukochaną ojczyznę rozkradli (Tu nie trzeba nic pisać)
-Największą telewizję krytykującą Chaveza wyrzucił z obiegu nie przedłużając koncesji (LEX TVN)
-Hugo Chávez miał swój własny program w telewizji Aló Presidente (TVP i TVP INFO)

Do napisania tego wpisu zainspirował mnie odcinek Historii Bez Cenzury który podsyłam poniżej. O DZIWO JEST TYLE ZBIERZNOŚCI, ŻE TO NIE MOŻE BYĆ PRZYPADEK.

#polityka #pis #polska #wenezuela #gospodarka #orlen
GwachQar - Jezu właśnie do mnie dotarło jak wiele wspólnego ma obecna partia rządząca...
  • 2
  • Odpowiedz
@GwachQar: ehh moglbym wykopac swoj post na wykopie, gdy tylko pis doszedl do wladzy, to mowilem, ze to sie u nas wenezuela skonczy.
Wtedy mnie wysmiano tutaj..
ehh
to jest kalka niestety.
Ciezko powiedziec jak to sie u nas skonczy, bo my dodatkowo nie mamy wlasnych zloz ropy.
Z drugiej strony patrzac mamy unie, ktora nam dupe ratuje i wyciaga nas z tego bagna.
  • Odpowiedz