Wpis z mikrobloga

RTG z 23.12.22. Od tego czasu mam już zrobione:
- prawa górna szóstka (wymiana ubytku, pod którym była próchnica),
- lewa górna dwójka (leczenie kanałowe z powodu dużego bólu spowodowanego starym ubytkiem zahaczającym o nerw, bez próchnicy),
- lewa górna szóstka będzie leczona ponownie kanałowo za niedługo (na tomografii wyszła torbiel nad nią, może jak doczyści się kanały i znajdzie czwarty, to torbiel się wchłonie).
- na tym zdjęciu lewa górna ósemka jest czarna, ale stomatolog powiedziała, że to pewnie cień, który wychodzi na RTG, bo nie widzi próchnicy na zębie.

Czy jeszcze jakiś ząb jest do leczenia na podstawie tego zdjęcia? Przegląd u stomatologa nic nie wykrył. Ale pytam, bo torbieli nie widziała stomatolog, a wykop zasugerował tomografię, zrobiłem i jednak jest torbiel.

#stomatologia #zeby #dentysta #medycyna
Pobierz myszka231 - RTG z 23.12.22. Od tego czasu mam już zrobione: 
- prawa górna szóstka (w...
źródło: PX20221223_175824_5605_17028587
  • 21
@myszka231: nie, na RTG już zawsze będzie widoczna - zarówno jak się zremineralizuje, lub jak zrobisz DMG Icon, który polecam jako najlepsze rozwiązanie (tylko trzeba znaleźć odpowiedni gabinet i ubytek musi spełniać określone kryteria). a to czy się zremineralizowało oceniasz porównując RTG z dzisiaj i to za np. 4-6 miesięcy. jeśli widać postęp próchnicy to znaczy, że ubytek jest aktywny i trzeba go wypełnić klasycznie. metoda "wait and see" wiąże się