Wpis z mikrobloga

Na co zwrócić uwagę przy kupnie używanego drona DJI? Dokładnie przymierzam się do kupna DJI Mavic Air 1. Wiadomo że zewnętrznie nie powinien być uszkodzony, ale jest coś w oprogramowaniu w co warto zajrzeć? Jakieś błędy czy coś? #drony #fotografia
  • 11
  • Odpowiedz
@Qql3l3: Sprawdź czy baterie nie są spuchnięte. Mogą mieć nawet mało cykli ładowania, a być spuchnięte.
Ja tak miałem. Niby wszystko było ok, działały, nawet nie było żadnego skrócenia czasu lotu. Ale z tyłu głowy siedziało, że mogą coś odwinąć i po dronie. Nie polecam takiego latania ;)
  • Odpowiedz
@Qql3l3: Tak jak napisał @Meciek - po locie widać to zdecydowanie lepiej. Albo po ładowaniu jak się nieco nagrzeją.
No i jeszcze był problem z tym, że Air1 psuł się od samego leżenia długo bez ruchu - Przemo z kanału A ten znów o dronach o tym mówił.

Ogólnie nie szedłbym dziś w Aira. No chyba, że jest w napraaaawdę niskiej cenie.
  • Odpowiedz
@Qql3l3: Chyba dobra ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale nie jestem ekspertem i to nie jest porada inwestycyjna ????
Kupując Aira trzeba się nastawić, że może się popsuć i naprawa będzie mało albo wcale nie opłacalna. Ale da też frajdę z latania.
I jeszcze jeden aspekt, o którym warto pomyśleć - Air brzmi jak stado wkurzonych szerszeni, będzie zwracać uwagę wszystkich dookoła.
O mavicu pro się nie wypowiem,
  • Odpowiedz
  • 0
@ripencjo: ale do Air’a można dokupić ciche śmigła. Ogólnie rozważałem temat między mini a air. Wybrałem air bo ma Active Track ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz