Wpis z mikrobloga

Holenderski gabinet rozpatrzy możliwość dostarczenia Ukrainie myśliwców F-16, jeśli rząd w Kijowie o to poprosi. Podczas debaty parlamentarnej w czwartek minister spraw zagranicznych Wopke Hoekstra powiedział, że gabinet przyjrzy się takiej prośbie z "otwartym umysłem.

https://wykop.pl/link/6989991/holandia-rozwaza-dostawe-na-ukraine-mysliwcow-f-16-jesli-kijow-o-nie-poprosi
#ukraina #rosja #wojna
Pobierz
źródło: two_dutch_f-16s
  • 24
piloci po rocznym przeszkoleniu które trwa od marca zeszłego roku. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@BennyLava: to cały czas za mało, bo szkolenie trwa 2 lata i to zakładając, że pilot jest po szkoleniu podstawowym i w ogóle potrafi latać.
@KaiserBrotchen: 2 lata to w warunkach pokoju, w bojowych możesz spokojnie to skrócić (np. zamiast 3x sesja w tygodniu robisz 6x i latasz dłużej).

Nie zmienia to faktu, że Ukraina ma zerową przewagę lotniczą w okolicach frontu, co im dadzą F-16 jak będą w nie odpalać rakiety z terenu rosji.
@epll: szkolenia nawet w normalnych warunkach są robione intensywnie. Przyspieszyć się nie da, bo po pierwsze potrzeba mieć na czym szkolić, a liczba symulatorów i samolotów szkoleniowych jest ograniczona, a po drugie jest to ogromna liczba rzeczy, których trzeba się nauczyć. Próbowano robić kiedyś szkolenia na F-16 szybciej niż w trybie dwuletnim i okazywało się, że piloci nie nadążają. Jedyna możliwość skrócenia szkolenia istnieje w przypadku gdy pilot zna inne podobne
@KaiserBrotchen: nie wiem skąd to ciągle powtarzane w Internecie dwa lata na F-16. Podejrzewam, że jakiś portal tak napisał na początku wojny i wszyscy powtarzają jak w głuchym telefonie.

Rok czasu trwa szkolenie w określonej ścieżce (track), czyli a) fighter/bomber, b) airlift / tanker, c) turbopropy, d) rotary wing, następnie rok czasu trwa szkolenie na określony typ. Dwa lata zajmuje wyszkolenie od cywilnego pilota awionetki do pilota który jest mission capable
@BennyLava: informacja o dwóch latach szkolenia pochodzi dosłownie ze strony US Air Force XD

Szkolenie lotnicze pilota po szkoleniu podstawowym składa się z kilku części:
1. Szkolenie teoretyczne i symulatorowe, następnie to samo na rzeczywistym dwumiejscowym samolocie szkoleniowym. Uczy się wtedy obsługi systemów F-16, lotu oraz procedur awaryjnych. Ten etap trwa około 9 miesięcy. Jest to tzw. B-Course
2. Szkolenie z zakresu obsługi broni. Kolejne 9 miesięcy.
W tym momencie pilota
Masz poczytaj sobie: Train F-16 pilots – Luke’s mission.


@KaiserBrotchen: po pierwsze to artykuł sprzed 10 lat i jest nieaktualny, a po drugie gdybyś umiał w angielski, to byś zrozumiał że opisuje on docelowe szkolenie na F-16 które wtedy trwało 9 miesięcy. Nie wiem, skąd Ty sobie wyczarowałeś kolejne 9 miesięcy do obsługi uzbrojenia.

W modelu który opisuje ten artykuł track training trwało 15 miesięcy (cytat niżej - 6 months +
@BennyLava: to, że artykuł ma 10 lat nie ma żadnego znaczenia. W kwestii prowadzenia szkoleń nic się nie zmieniło. Wysłałem ci link do artykułu jednostki, która zajmuje się szkoleniami pilotów F-16. Nie ma tam opisanego wszystkiego, a znaleźć innych linków które kiedyś wysyłałem nie mogłem na wykopie, bo wszystko jest tutaj kompletnie #!$%@? od aktualizacji.
18 miesięcy trwa samo szkolenie na F-16. Nawet Polscy piloci szkolili się około 2 i pół
nie wiem skąd to ciągle powtarzane w Internecie dwa lata na F-16. Podejrzewam, że jakiś portal tak napisał na początku wojny i wszyscy powtarzają jak w głuchym telefonie


@BennyLava: tak przy okazji, tutaj masz ładnie rozpisany proces szkolenia dla F-35. F-35 wiadomo trwa dłużej, ale sama kolejność wykonywania kolejnych etapów jest taka sama. W linku, który wysyłałem wcześniej jest 9 miesięcy tylko dlatego, że opisana jest tam część szkolenia wykonywana w
Pobierz
źródło: Zrzut ekranu 2023-01-21 010246