Wpis z mikrobloga

Yo. Kopiowałem dane z starego dysku HDD na nowy. Zgrywałem pewien folder i długo z nim schodziło, więc z ciekawości chciałem zajrzeć do niego, aby podejrzeć co w nim dokładnie jest. Dysk nie podołał wykonania tych dwóch akcji jednocześnie, wyskoczył jakiś błąd i PC przestał go odczytywać. Odłączenie i podłączenie z powrotem nie pomogło. Dysk się kręci i wydaje powtarzalny mechaniczny dźwięk jakby próbował coś uruchomić, ale nie był w stanie. Otworzyłem go i pozycjoner z głowicą (na zdjęciu poglądowym nr. 3/4) znajduje się tam gdzie strzałki pokazują. Na jednym z filmów na YT gość mówił, że tam właśnie to ramię powinno się znajdować, ale na innych zdjęciach widzę, że jest bezpośrednio na dysku. Możliwe właśnie, że to ramię nie chcę się uruchomić? Zdjęcie dysku również załączam poniżej. Planuje skontaktować się z firmą zajmującą się naprawą dysków i odzyskiwaniem danych, ale może ktoś jest w stanie powiedzieć co mniej więcej mogło się wydarzyć?

#komputery #dyski #hdd #backup #elektronika #pcmasterrace #kiciochpyta #pytaniedoeksperta #informatyka
Pobierz Lurid - Yo. Kopiowałem dane z starego dysku HDD na nowy. Zgrywałem pewien folder i dł...
źródło: 1
  • 15
Planuje skontaktować się z firmą zajmującą się naprawą dysków i odzyskiwaniem danych, ale może ktoś jest w stanie powiedzieć co mniej więcej mogło się wydarzyć?


@Lurid: Otwierając ten dysk straciłeś dane lub bardzo mocno podniosłeś koszt odzysku danych. Po co go otwierałeś? Pełno teraz tam pyłków, pewnie już coś wlazło pod głowicę i będzie piękna katastrofa.
@Lurid: Nic juz z nim nie rób i jak najszybciej go zamknij. Dobry fachowiec wymontuje talerze i je oczyści. Może będzie się dało odzyskać wszystkie dane. Otwierając go podniosłeś bardzo koszt odzyskania danych i może nie być możliwe odzyskanie ich wszystkich.
@dktr: @camion @krzywy_kanister @BornToDie69 @Supaplex @Pawci0o Na serio go otworzyłem xd
Nie wiedziałem, że nie można, a dlaczego to zrobiłem to już napisałem. I tak, uruchamiałem go po otwarciu, ale nic tam nie dotykałem. Długo otwarty nie był, więc mam nadzieję, że nic złego nie zdążyło się zadziać. Jak zauważyłem włoska to go delikatnie zdmuchnąłem i to wszystko ¯_(ツ)_/¯ Jak dostanę telefon z serwisu to dam znać. Jak #!$%@?łem to będę
@krzywy_kanister: No #!$%@? wyobraź sobie, że nie wiedziałem, że jak otworzę obudowę i spadnie mikro kurz na talerz to stracę połowę pamięci jak to wy sugerujecie XD Zamiast napisać coś konstruktywnego to dowartościowujesz się na randomie z internetu, lol.

@Supaplex Napisałem przecież, że oglądałem filmik na youtubie. Gość wspomniał, że serwisy straszą konsekwencjami otwarcia dysków, ale wg. niego przesadzają i chcą w ten sposób nakręcać sobie koniunkturę. Nim błyskotliwie wtrącisz "Aha!