Wpis z mikrobloga

Od dziecka mam krzywą przegrodę, oddycham głównie ustami i wydaje mi się, że z tego powodu od wielu lat cierpię na wieczne przemęczenie. Nigdy się nie wysypiam, zawsze jestem przemęczony, do tego mam trochę objawów, jak były pojedynczo konsultowane z lekarzami, to badania nigdy nic konkretnego nie wykazywały, a są wymienione przy typowych objawach bezdechu. Badanie polisomnograficzne prawdę mi powie? Iść na nie bezpośrednio i potem w razie wyników kminić co robić dalej, czy najpierw byście poszli jednak do jakiegoś konkretnego lekarza?

Robił ktoś takie badanie w #krakow i poleca coś? Jedyna klinika jaką znalazłem liczy sobie 800zł, ale opinie mają dobre

#bezdechsenny #przegroda
  • 6
@akeyo20: jak miałem kilkanaście lat to była mowa, żeby czekać do 18tki no i jakoś tak zeszło, że już prawie 30tka na karku ( ͡° ͜ʖ ͡°) niestety ostatnio dużo się nasłuchałem, że kto nie robił, to same problemy potem i zero korzyści :/ wolę się upewnić, że mam ewidentnie problemy przez nią, chociaż dla samego faktu normalnego oddychania powinienem ją pewnie zrobić i tak
@fiku_miku: w Warszawie diagnozowanie bezdechu na NFZ to droga przez mękę, wiec jak masz ewidentne objawy to chyba bym wyskoczył z paru stówek i zrobił prywatnie.
Ja mam takie objawy pół na pół i probuje dojść dl tego co mi jest przez NFZ, ale jest ciężko xD akurat tak się składa, ze czekam w rejestracji po wizycie u lekarza.

A na prostowanie przegrody nosowej im szybciej się zapiszesz tym lepiej tak
@ArekJ: kilkanaście? :o Zatrzymałem się na tym, że to z 3k, dzisiaj patrzyłem na jakąś klinike w Krk - było 5k i uznałem, że dość sporo xD Na NFZ raczej nie bedę próbował, jak mi się życie choćby o 1% poprawi, zamiast marnować czas, to na pewno warto zrobić to wszystko asap.
@fiku_miku: to może sprawdziłem tylko jakieś drogie kliniki w takim razie i da się poniżej 10 jednak. No nic, ja się już kilka miesięcy temu zapisałem to skbie grzecznie poczekam. Podobno robią tam dobrze i często jednak krócej się czeka koniec końców wiec zaryzykuje. Tyle lat się z tym mecze, ze już mi bez większej różnicy szczerze mówiąc
@fiku_miku: Ja robiłem na NFZ i jestem kilkanaście lat po zabiegu i wszystko jest w jak najlepszym porządku. Kwestia wyszukania opinii o danym lekarzu i znalezienia klikniki czy szpitala który ma podpisaną umowę na świadczenie usług z NFZ i tam się zapisać. Zrobi tak samo dobrze jak prywatnie.