Wpis z mikrobloga

Chyba jeszcze nie było, ale taki burdel że nie jestem pewien...

Są szczegóły ustawy anty-midlowej.
* 6% podatku od zakupu 6-tego i kolejnych mieszkań (bez znaczenia czy rynek wtórny czy pierwotny).
* Dodatkwo limit czasowy, dla osób i spółek, które mają już 5 mieszkań - możliwy zakup jednego mieszkania rocznie.

U notariuszy będzie się podpisywać oświadczenia pod groźbą odpowiedzialności karnej...
Jeżeli ktoś to faktycznie będzie w stanie egzekwować, to fundusze PRS się kończą w PL, a midlom spada rentowność.

#nieruchomosci
  • 7
  • Odpowiedz
  • 1
@rzzz

Biedne te jego owieczki po tych pseudo-szkoleniach. Kubus im obiecał eldorado a tu psikus. Jakos mi ich nie żal ( ͡º ͜ʖ͡º).
  • Odpowiedz
@rzzz: 6% to mało na zatrzymanie popytu inwestycyjnego. Da się przerzucić na najemcę. Szczerze mówiąc liczyłem na jakiś podatek rosnący wykładniczo. Np 4 mieszkania bez podatku i każde nadmiarowe to podatek x^2.

Czyli 1 nadmiarowe mieszkanie ==1%
2 == 4%
3 == 9%
4 == 16%
5 == 25%

Scapowalbym to na 50% max. Czyli od ósmego nadmiarowego mieszkania każde następne to 50% podatku.
  • Odpowiedz
@rzzz: przecież ta ustawa to żart i kompletnie nic nie zmieni xd chcesz kupić 1000 mieszkań na raz? proszę bardzo, deweloper wybyduje wszystko na SPV a potem sprzeda udziały w SPV, właściel mieszkania się nie zmieni albo tańsza acz dłuższa opcja, fund kupuje działke, bierze inwestora zastępczego i GW i zgłasza się za 2 lata po gotowe mieszkania, w obu przypadkach potrzeby jest aż PM i prawnik xd
  • Odpowiedz