Wpis z mikrobloga

Jak wygląda produkcja i koszt tych szotów konopnych z sokiem na bazie oleju z nasion konopii siewnych?
W sumie czym ten olej się różni od innych dostępnych na rynku? Nasiona konopii siewnej raczej nie różnią się w znaczącym stopniu zawartością THC (minimalną swoją drogą xD).
Więc nasuwa się pytanie czy chodzi o bardziej stężony ekstrakt uzyskany różnymi sposobami?
Dlaczego nie używają innych części rośliny?
Oleju z nasion konopii a olej CBD różni się tym, że ten pierwszy jest tyklko z nasion + znacznie prostsza/tańsza metoda - tłoczony na zimno.

Spotkałem się tutaj z opiniami że to jest mega tanie, przebitka ogromna. Próbowałem znaleźć w guglach coś podobnego w UK i USA ale z marnym skutkiem.

"In hempseed oil, THC concentrations ranged from 0.3 to 19.73 μg/mL"
34,5g/100ml (oleju w cannabisboys) = powiedzmy ze ml = 1g = 0,7 mg thc / 100 ml w soczku przy najlepszych wiatrach, ale pewnie źle liczę. To chyba bardzo mało xD?

"There is no THC within the hemp seed, although trace amounts of THC may be found in hemp seed oil when plant matter adheres to the seed surface during manufacturing"

#hempshot #cbd #narkotykizawszespoko #greenout #wykopjointclub #dutchtherapy
  • 16
  • Odpowiedz
@Timolol: Co do liczenia ile dany hempshot ma mg thc to można bardzo łatwo wyliczyć, nie liczy się tego z ilości oleju w butelce tylko ilości fitoskładników na porcję, jeśli np. hempshot ma 692 mg fito na porcję to na całą butelkę masz 13 840 mg (bo 20 porcji) potem mnożysz to przez dopuszczalny limit thc czyli 0.003 i wychodzi 41.52 mg thc na butelkę ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
  • 0
@C00mpel:
W przypadku greenout na stronie napisane jest 5 mg fitoskładników na porcje = w butelce 40 porcji = 200 mg

HEMP SHOT MIAMI HAZE 600mg 100ml w opisie "600 mg naturalnych fitoskładników, flawonidów i terpenów na 100ml."

To wygląda że to co ty w porcji napisałeś, oni sugerują w 100 ml.

Też mi się wydaję że coś dodają, chyba niemożliwym jest aby to był tylko olej z nasion (
  • Odpowiedz
@Timolol: sorki mały błąd, chodziło mi o ilość oleju na porcję, a nie ilość fito, czytałem prosto z butelki i trochę inaczej sobie to w głowie poukładałem xD
  • Odpowiedz
  • 1
@C00mpel: @Betoniarzz
Z tego wychodzi że hempszot ma prawie 3x więcej fitoskładników, a zapewne 3x lepiej nie klepie i nie trzeba 3x mniejszej dawki aby osiągnąć podobny efekt.

W skład tych fitoskładników pewnie może wchodzić wiele różnych terpenów/flawonoidów, więc chyba nie można od razu zakładać że 0,3% w nich to THC. W przypadku suszu 0,3% THC przelicza się na np. gram suchej masy. Ciekawe jak to się liczy w przypadku olejów/soków/piw
  • Odpowiedz
@Timolol: Może i przebita spora, ale mnie jako okazjonalnego palacza (1-2 razy na tydzień) takie 20ml robi porządnie. Oczywiście undergrounda bo najmocniejszy z tego co widziałem.
  • Odpowiedz
@Timolol: nie każdy hempszot ma tyle samo oleju, jak wroce do domu to zerknę jeszcze raz na buteleczki i zdam relacje co jest dokładnie na nich napisane.
  • Odpowiedz
  • 1
@lukiboss: Tu już nawet nie chodzi o przebitkę. Ciekawi mnie po prostu jak dodają THC do oleju, bo raczej niemożliwym jest uzyskać tyle z samych nasion konopii siewnej. Jeżeli kłamią to trochę średnio o nich świadczy. Nie znam się za bardzo na produkcji takich przetworów, mam nadzieje że to nie jest jakaś potencjalnie niezdrowa metoda.

Wydaję mi się że na bazie gramatury oleju możemy obliczyć max mg THC, ale nie gwarantuje
  • Odpowiedz
@Timolol: Dobra mam, hempshot pinacolada ma 13.85 mg oleju na 100 czyli porcja ma 692 mg i wszystko się zgadza (240 fito na butelke) czyli moje obliczenia się zgadzają tylko źle opisałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Ciekawi mnie po prostu jak dodają THC do oleju, bo raczej niemożliwym jest uzyskać tyle z samych nasion konopii siewnej.


@Timolol: Oczywiste że olej z nasion konopii to tylko nośnik dla kanabinoidów oraz terpenów, bo w nasionach nie masz żadnej z tych substancji xD Do tego spożywane kanabinoidy potrzebują tłuszczy żeby się dobrze wchłonąć, jakbyś lyknął czysty izolat thc w podobnej dawce co w szocie naczczo to najpewniej nic byś nie
  • Odpowiedz
  • 0
@OrcSpearmiarz: Skoro takie oczywiste, to dlaczego nie napiszą skąd pochodzą fitoskładniki i oprócz oleju z nasion, jest jeszcze olej cbd + izolaty/terpeny? (chociaż pewnie wszystkiego nie muszą podawać)

Jakby to wyglądało, gdyby producent mleka, które ma więcej gramów białka, bo dodał do niego izolat białka z mleka, nie wspomniał o tym i nie zmienił nazwy na napój mleczny.

Ja się nie kłócę, pewnie się mylę ale chętnię się czegoś dowiem (
  • Odpowiedz
Jakby to wyglądało, gdyby producent mleka, które ma więcej gramów białka, bo dodał do niego izolat białka z mleka, nie wspomniał o tym i nie zmienił nazwy na napój mleczny.


@Timolol: Mam akurat butelkę pod ręką i i na napisane jest: "greenout fresh bomb - Suplement diety o smaku owocowym, z dodatkiem oleju konopnego zawierający naturalne składniki, flawonoidy, terpeny oraz L-teaninę". Czyli twój przykład trochę z dupy, bo producent nie twierdzi
  • Odpowiedz
Skoro takie oczywiste, to dlaczego nie napiszą skąd pochodzą fitoskładniki


@Timolol: Nie znam się na wymogach co do składu, ale widnieje tam składnik "naturalny aromat". Na mój chłopski rozum to taki aromatem mógłby być jakiś olej cbd+thc+ mix terpenów i flawonoidów, w końcu każda z tych rzeczy ma własności aromatyczne xD
  • Odpowiedz
  • 0
@OrcSpearmiarz: https://www.youtube.com/watch?v=eg5gfSPaN0o
W sumie według tego filmu, w laboratorium nie znaleziono żadnych innych syntetycznych kanabinoidów, a zawartość thc to 0,1% prawie znikoma xD (stara wersja greenout)
Według mopsa, wpływ na działanie mają różne profile terpenowe, ich kombinacje itp
W sumie ciekawe, szybko szukając w necie znalazłem stwierdzenie że
"1. Terpenes may boost the absorption of cannabinoids
2. Terpenes may enhance the ability of cannabinoids to bind to ECS receptors
3. Terpenes
  • Odpowiedz
@Timolol: To własnie terpeny wpływają na jakość oraz rodzaj fazy, stąd ekstremalne różnice w działaniu pomiędzy odmianami. Istnieje popularny patent na wzmocnienie bomby - jakąś godzinę, półtorej przed paleniem zjeść całe mango żeby lepiej klepło. Trik działa bo mango jest bogate w terpen Mircen
  • Odpowiedz