Wpis z mikrobloga

Moją absolutnie ulubioną rzeczą w OSX jest to jak jakieś okienko zagubi się pomiędzy ekranami i trzeba kręcić jakieś piruety na chuju żeby je odzyskać xD 5 minut mi zeszło na próbowaniu jakichś absolutnie losowych rzeczy z neta zanim coś zadziałało, nawet nie wiem co. Wspaniały system, kocham go #boldupy #macos
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Marmite: nie ma się czym chwalić. Pierwszy raz jak zacząłem korzystać z systemu, to raz-dwa się odnalazłem, choć przyznaje, że na Windowsie (o ile myślimy o tym samym tzn. zminimalizowanie jednego z okien Findera) lepiej jest to zrobione, ale odnalezienie rozwiązania, było do zrobienia na logikę.
  • Odpowiedz
  • 0
@Korda: w sensie że co masz na myśli że "nie ma się czym chwalić", ja tu się niczym nie chwalę tylko narzekam na to jak absolutnie upośledzony jest menedżer okien w OSX. Korzystanie z niego na co dzień to katorga, nic tam nie jest zrobione tak jak powinno. I nawet nie chodzi o porównywanie go do Eksploratora Windows czy czegokolwiek innego, po prostu nic tam nie jest intuicyjne.
  • Odpowiedz
@Marmite: Nic? Możesz zmieniać ikony bez ściągania dodatkowego pliku i przypisać je wszystkiemu, możesz łączyć się z serwerem FTP i widzieć miniaturkę pliku a także otworzyć go bez ściągania (zachowują się jak na podłączonym dysku). Możesz tagować pliki i uruchomić je bez uruchamiania programu. Możesz bezpośrednio zmienić format pliku graficznego i jego wielkość. Masz karty (co nie jest takie oczywiste w porównaniu do Menadżera Plików Windows). Masz inteligentne foldery, czy
  • Odpowiedz
  • 0
@Korda: mam też: 2 różne skróty klawiszowe do przełączania się między aktywnymi okienkami zamiast normalnie jednego co sprawia że powrót do konkretnego okna konkretnej aplikacji wymaga machania klawiszami bez sensu; upośledzony taskbar widoczny tylko na jednym monitorze naraz przez co czasem zakrywa dół aplikacji a czasem zostawia ziejące puste miejsce; wspaniałe rozwiązanie że kliknięcie na ikonkę w taskbarze przywraca wszystkie okienka danej aplikacji na wierzch, co ponownie utrudnia proste przełączanie
  • Odpowiedz