Wpis z mikrobloga

Polecacie jakieś silniki do rolet? Takie małe jednozdaniowe coś to powinno kosztować max 60zl, nie 260 ;( Za czym lepiej szukać, tańsze będzie takie doczepiane na łańcuszek niż już w kasecie prawda?
Jest może jakaś opcja zrobić to w miarę tanio? Niby muszę kupić tylko 2 no ale nie dam za to 500zl, no bez przesady

Mam nadzieję że to ktoś przeczyta mimo tego nowego wykopu ;(
#smarthome #inteligentnydom
  • 9
@interpenetrate: Obstawiam że zerknę na jakieś rozwiązanie DIY jednak wywali mi to plan na zigbee bo większość tego typu imprez to wifi po esp8266/32.

Matter na razie będzie kulawy i z tym się liczę. Nie ma co czekać dopóki nie ogarną błędów młodości. Nie ma co być przesadne hurraoptymistyczny.

Z DIY jest natomiast inny problem - druk 3d. Jak się zleca jest drogo. A nie planowałem w budżecie niestety.
@interpenetrate: Cholibka nie namawiaj.
https://www.youtube.com/watch?v=faqeaFjauZs to wygląda na najprostrzy projekt. Co prawda nie zrobiłbym tego na blynk bo nie mam na celu odpalanie tego do chmury ale nie sądzę żeby była duża trudność przepisać to na inne IOT.
Jeżeli nie potrzebujesz tego na gwałt to możemy połączyć siły tylko liczę że końcówka lutego dopiero bo domykam sprawy w pracy a na stare lata przyszło mi do łba studiować i jeszcze sesja.
@umiarkowany_ekstremista: to jakieś turbo zbyt skomplikowane. Po co w ogóle ta płytka sterująca. Przecież to też nie może być zasilane sieciowo tylko z baterii może być. Po prostu klapkę tam zrobić i baterie.
A zakres ruchu już ustalić zdalnie. Ustali się przecież raz, i te koła zębate będą obracać na ustawienie gdzie jest tyle ile potrzeba aby był zakres startowy i końcowy, te stany zapisać i wszystko.
Tylko tak, musiałoby to
@interpenetrate: Co do projektu.

@umiarkowany_ekstremista: to jakieś turbo zbyt skomplikowane. Po co w ogóle ta płytka sterująca. Przecież to też nie może być zasilane sieciowo tylko z baterii może być. Po prostu klapkę tam zrobić i baterie.

Co do zasilania sprawa jest prosta. Musi być masywna bateria albo zasilacz bo trzeba pamiętać że
a) silnik musi się zablokować i utrzymać ciężar rolety (dlatego krokowy a nie zwykły czy serwo bo