Wpis z mikrobloga

Fragment dydkusji na reddicie
"Zrobili PWA na Vue. Z tego, co widzę, to używają jakiejś absurdalnej liczby zewnętrznych bibliotek, do tego przestarzałych (swiper, qrcode, scrollto...). Np. simple-spiner wersja z 2017 + 30 zależności. Co ciekawe wiele z tych modułów jest napisane przez chińczyków. Ja #!$%@? to wygląda jak miszmasz wszystkiego, co istnieje : closure library, prebid, i18n, generatory css... Zajebisty przepis na to, jak #!$%@?ć prostą aplikację."

Prawda to, czy nie? Ja się kija znam t i #kiciochpyta #wykop #programista15k #wykop20
  • 9
@Leel00: no nieźle, przepisane z legacy na legacy xD każdy wybór inny niż React dla takiego projektu to nieporozumienie. nie zapraszam do dyskusji, bo nie ma o czym
@elf_pszeniczny: ogólnie śledziłem przebieg kilku dużych projektów tworzonych od nowa. I z reguły schemat jest taki:

1. #!$%@? bibliotek JS do wszystkiego, bo są fajne
2. Wszystko muli i gryzie się ze sobą. A siatka dependency jest tak ogromna, że ciężko się tym zarządza.
3. Wycinanie bibliotek i zastępowanie wielu elementów swoimi customowymi rozwiązaniami, które są lekkie i wydajne.