Wpis z mikrobloga

Dalsza przygoda z pośrednikami, ale już zdążyłem wykoncypować, że schemat jest zawsze ten sam.

Dzwonię do pośrednika i mówię mu, że proszę mi znaleźć mieszkanie tak do 600k, takie normalne rozmiarowo, żeby się fajnie w nim mieszkało, może być rynek pierwotny lub wtórny.
Dzwonię do kilku innych i uprzejmie proszę ich o to samo.

Dostałem już oferty z kilku dni. Spróbujcie zgadnąć co mi zaproponowali. Odpowiedź poniżej:


Jak tak ma wyglądać korzystanie z usług pośredników to ja bardzo dziękuję, ale poradzę sobie sam. Płacić 2-4% od tych 600k za takie zlewanie ciepłym moczem to naprawdę przekroczenie wszystkich granic dobrego smaku.

#nieruchomosci #mieszkanie #kredythipoteczny #bekazposrednikow
  • 5
  • Odpowiedz
tak 2-3 oferty to według tych pośredników optymalna ilość xD


@haha123: generalnie to selekcja i ograniczenie wyboru jest ok (pod warunkiem ze jest robiona według uczciwych warunków)

  • Odpowiedz
@kamil_nie: ja mam wrażenie, że tu bardziej chodzi o wykreowanie niedoboru, coś w stylu FOMO.

Bo jakbyś dostał listę 100 ofert to byś pewnie wybrał najlepszą, a resztą olał. Natomiast jak dostajesz 2-3 najbardziej gówniane, to dużego wyboru nie masz - albo gówniana oferta, albo inna gówniana oferta, a pośrednik i tak 4% skasuje.
  • Odpowiedz
@haha123: predzej znajdziesz mieszkanie które Ci pasuje na jakiejs grupie typu "oddam za darmo" jak kupisz sensownie cokolwiek. "Chetnie nie oddam razem z Tobą 70 tysiecy pośrednikowi", zresztą ten wrzód kosztuje kupującego tak na prawdę 50-70k
  • Odpowiedz
@Sibu: Ale teraz przynajmniej teraz jest już dużo lepiej i szajba się skończyła.

https://cezarywalenciuk.pl/blog/programing/zakup-mieszkania-w-warszawie--zarobki-programisty

A ty, jeśli Ci się uda może zdarzysz obejrzeć mieszkanie i podjąć decyzję o zakupie w ciągu 18 godzin. Tak tak szybko musisz podjąć tą najważniejszą decyzję w życiu.

Zwłaszcza gdy widzisz, że mieszkanie jest do generalnego remont i tak jak mówiłem masz z 16 godzin od obejrzenia stwierdzić czy chcesz te mieszkanie kupić, bo jeśli trafiłeś
  • Odpowiedz