Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Chce_tylko_byc_obok_Ciebie:

Prawo nie mówi też nic, że bardziej dziecko się należy bezrobotnej matce niż poukładanemu życiowo ojcu.

Zresztą dałeś przykład jakby tylko o coś typu pobicie chodziło. A prawda jest taka, że we wszystkich lub prawie wszystkich typach przewinień kobiety mają średnio mniejsze wyroki za te same przewinienia.
@Slavcel: Ale w prawnokarnej ocenie przestępstwa mamy wiele czynników które trzeba wziąć pod uwagę. Dlaczego do przestępstwa doszło, jak się potoczyło, nastawienie sprawcy, późniejsza współpraca z organami - akurat biologia kobietom tutaj pomaga. Zabije faceta z zimną krwią? Godzinę później się rozpłacze i będzie na kolanach błagać lekarzy żeby go odratowali. Nie dopełniła swoich obowiązków w pracy? Ma dwie lewe ręce do wszystkiego, kolega ją z litości przyjął. Sąd musi rozpatrzeć
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Chce_tylko_byc_obok_Ciebie:

No właśnie o to chodzi, że biologia pomaga, a to w czym biologia kobiecie nie pomoże, to i tak ma już związane z tym korzystne parytety w przeciwieństwie do mężczyzn, więc w sumie to zjada ciastko i nadal ma ciastko.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Chce_tylko_byc_obok_Ciebie:

Napisałem to z przymrużeniem oka, tak samo jak ty z prawem do bycia przegrywem. Niech się zesrają, nauczony doświadczeniem wiem, że i tak ich nie przegadasz najlepszymi argumentami, pokazaniem badań, statystyk. Na koniec i tak zbije wszystkie figury, nasra na szachownicę i powie, że wygrała. Może są wyjątki, ale tutaj jeszcze nie spotkałem.