Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Istnieje jakiś smaczny sos czosnkowy, a najlepiej czosnkowo-jogurtowy w sprzedaży? Próbowałem już naprawdę wielu, m.in. Develey, Madero, Fanex, takiego białego z Action, chyba Heinza, no właściwie każdego jakiego zobaczyłem i wyglądał jakby mógł być dobry, a wszystkie okazały się albo sztuczne albo dziwnie ostre albo z konsystencją kupy, ewentualnie łączyły kilka tych rzeczy. Szukam czegoś podobnego w smaku do sosów jakie podają w pizzeriach, naleśnikariach albo własnej roboty na jogurcie.
#sosy #sosnowiec #jedzenie #pytanie #szukamsosu
  • 14
@MilionerPrzed30: Wystarczy Ci dzbanie sól, czosnek, jogurt naturalny i trochę majonezu. Czosnek drobno siekasz, #!$%@? to wszystko do słoika i kdstawiasz na noc do lodówy. Nie ma pyszniejszego i tańszego sosiwa. Oczywiście proporcje soli, czosnku, jogurtu i majonezu ustalasz sam, najważniejsze żeby baza był jogurt naturalny a majonez jako dodatek - nie odwrotnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Glikol_Propylenowy: no nie bardzo bo zeschnie, poza tym ja sosów używam sporadycznie i w niewielkiej ilości. To jest w ogóle nieopłacalne, żebym co tydzień poświęcał pół godziny na zrobienie 100ml sosu, z czego będę wyrzucał połowę sosu i połowę jogurtu, bo są tylko pakowane po 250-400ml. Dlatego pytam o gotowe produkty w sprzedaży ()
@twyla: @Rafal00027: @BillieJane: @Orowerbogatszy: @Glikol_Propylenowy:
@MilionerPrzed30 nie ma dobrych więc podajemy rozwiązanie ( ͡° ͜ʖ ͡°) i nie pół godziny, a 3 minuty. Majonez trzymasz miesiąc w lodówce, jogurt kupujesz mały 200ml, użyjesz połowę do sosu, resztę do sałatki/ zjedz te 3 łyżki
@MilionerPrzed30: Musisz mi uwierzyć na słowo jak i reszcie, nie ma dobrych, gotowych sosów czosnkowych, same octowe gówna. Tak jak napisali inni, najlepszy czosnkowy to zrobiony przez siebie. Majonez, jogurt naturalny (ja używam greckiego, bo jest gęsty), czosnek najlepiej zgnieciony w prasce, sól i pieprz do smaku, można dodać trochę czosnku granulowanego. Świeżego czosnku nie dodawać za dużo, bo jak się przegryzie w lodówce, to dopiero odda moc i smak.