Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@stuparevic: k---a ja o firmie zapominam codziennie sekundę po tym jak z niej wyjdę, a tutaj chcą, żebym w trakcie urlopu(wtedy mam też poblokowane numery współpracowników i wyciszoną grupkę pracowniczą na whatsappie) o niej pamiętał xd powodzenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Nooleus: Przeczytałem ten "artykuł", ale żałuję :) Poniżej wylistowałem niektóre z tych "cudownych" HR-owych mądrości:

Firmowy upominek (w postaci np. kubka termicznego, ręcznika plażowego, bluzy czy skarpetek z logo firmy), wręczony przed sezonem wakacyjnym z prośbą o zdjęcie z wakacji, nie jest niczym złym. Pracownik musi jednak wiedzieć, jak zdjęcie zostanie wykorzystane. Warto mu udostępnić przykładowy szkic wpisu i poinformować, że chcielibyśmy pokazać światu zespół od “ludzkiej strony” (również docenić w ten sposób pracowników). I nie jest to obowiązkowe, ale zdecydowanie przyczyni się do realizacji firmowych celów.

Jest wiele możliwości zintegrowania się podczas urlopu. Poza konkursami polegającymi na przesłaniu zdjęcia obrazującego logo firmy podczas wakacji pracownika, można zastosować też innego rodzaju animacje, a tu już „sky is the limit”.

Można zorganizować konkursy, gamifikację, zachęcić do rywalizacji sportowej online. Ważne, by zaproponować aktywności spójne z kulturą organizacyjną firmy: będą wtedy autentyczne i pracownicy z chęcią wezmą w nich udział. W ramach animacji można zorganizować pikniki wakacyjne dla pracowników i ich rodzin

Inny sposób polega na wykorzystaniu przez pracodawcę różnego rodzaju świadczeń, przykładowo dofinansowania urlopu lub konkretnych aktywności - biegu czy spływu kajakowego. Jeśli ma ośrodek wypoczynkowy, to może go udostępniać pracownikom w specjalnej, niższej cenie. Może też dać dodatkowe dni wolne lub zgadzać się na bezpłatne dni urlopowe, jeśli pracownik potrzebuje ich przed rozpoczęciem czy zakończeniem
  • Odpowiedz
  • 4
@mroczne_knowania nie rozumiem co w tym złego? O ile nie jest to przymus to taki gadzet czy zniżka to fajna opcja jeżeli np. Ktos i tak jedzie na kajaki czy robi mnosteo zdjec i chwali się tym na instagramie.

Co do apki sportowej to w mojej bylem firmie podczas mundiali i euro bylo obstawianie meczy, a osoba, która zgarnela najwiecej punktow doatawala nagrody. Raz akurat bylem wtedy na urlopie to wyslalem
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Dariel: Trafiłeś w sedno stwierdzeniem "o ile nie jest to przymus". Jeśli takie inicjatywy są oddolne, to jest to naprawdę spoko i pozwala się w fajny sposób integrować z ludźmi i poznawać ich lepiej. Ale no właśnie - z ludźmi, a nie z logo firmy. Powyższy artykuł pokazuje zaplanowane przez firmę aktywności, które właśnie zmuszają pracowników do myślenia o firmie (nie o ludziach) podczas urlopu. Jeśli ktoś dostaje gadżet firmowy
  • Odpowiedz
@Julka_ACAB_BLM: W takim razie polecam serial Rozdzielenie. Rozwiązują tam kwestię 'nie życia pracą' poprzez rozdzielenie wspomnień związanych z pracą i życiem osobistym w wyniku zabiegu. Ten w pracy nie wie kim jest ten na zewnątrz i na odwrót. Bardzo dobrze zrobiony i zagrany. Topka z zeszłego roku
  • Odpowiedz