Wpis z mikrobloga

Mirki, Mirabelki,
Jeździ ktoś z Was nowa mazda 3 skyactive x? Jak spalanie? Jak ogólne opinie o aucie? Opłaca się brać tego automata SKYACTIV-Drive? Na spritmonitorze widzę ze z manualem idzie wycisnąć spalanie poniżej 5,0, ciekawe czy z automatem idzie zejść w okolice 5.

Potrzebuje auto na trasy(A4) z prędkością przelotowa 100-120 km/h i nie wiem czy odchodzić od VAGow na rzecz mazdy.

Albo macie jakieś inne propozycje na auto w trasę do 150k nowe albo w miarę nowe.

#motoryzacja #samochody #mazda #mazda3 #pytanie
  • 32
  • 0
@ksiak: Matrixowe światła to są matrycowe światła led, które dzięki budowie segmentowej, pozwalają jechać cały czas na długich. Auto „wycina” poszczególne segmenty, tak że teoretycznie nie powinnismy oślepiać kierowcę z naprzeciwka, a mieć oświetlona cała drogę. Im więcej segmentów tym światła dokładniej działają. Kiedyś chyba grupa VAG tak nazywała nowe ledy z wycinaniem pojazdów. Dzisiaj już jest to standardowa nazwa dla tego systemu. W Mazdzie na polskim rynku nazywa się to
@ksiak: w tym problem że czujniki to tylko niepotrzebnie wygenerowany problem dla 99% użytkowników aut. Poza realizacją ekologicznych ideologii nie mają one żadnego sensu.

2 punkt był do rzekomej dekalibracji systemu opartego na abs.

Ad3 jak wyżej wyjaśnione przez autora wpisu

@bsuuuh Gratulacje wyboru, jednak będę namawiał do zmiany na hikari - tam jest świetny system kamer 360 a jak oglądałem m3 to niższe wersje go nie miały.

Czerwony w mazdzie
Dzisiaj już jest to standardowa nazwa dla tego systemu.


@bsuuuh: nie nie jest to standardowa nazwa. Nazwą standardową jest "światła matrycowe".

w tym problem że czujniki to tylko niepotrzebnie wygenerowany problem dla 99% użytkowników aut


@Singu__: to po co je dokupują? Z tego co pamiętam, od zawsze bezpośrednie systemy TPMS były ekstra płatne. Natomiast od chwili kiedy wszedł obowiązek, pośredni system jest niejako dostępny zawsze.

2 punkt był do rzekomej dekalibracji systemu opartego na abs.


@Singu__: no to przykro mi ale ona się czasami pojawia. Jak pisałem, odpowiednie zapisy w instrukcjach
  • 0
@Singu__: Dzięki! Bierzcie, ale później ciężko będzie przesiąść się do auta bez. Bardzo dobra jakość tych kamer jest w porównaniu do konkurencji. Gdybym robił mniej kilometrów w trasie, a więcej po mieście to sam skusiłby się na hikari z automatem.

Lakier wyglada tak jak powinien u wszystkich wyglądać kolor czerwony, moim zdaniem wzór do naśladowania w kwestii barwy. Jednak tez podobno nieziemsko trudny w utrzymaniu i kondycji.
@bsuuuh: No kto raz spróbuje tak kamer 360 jak i automatu raczej nie chce z tego rezygnować. Do tego mazda ma długi przód i ten system kamer robi robotę jak to mówią. Także polecam to przemyśleć i zmienić wersje na hikari :) pewnie dłużej poczekasz ale warto…

@ksiak Jak nie ma- w wielu autach z czujnikami tpms masz opcje przyucz wartość ciśnienia - efekt ten sam co reset w wersji o
Jak nie ma- w wielu autach z czujnikami tpms masz opcje przyucz wartość ciśnienia - efekt ten sam co reset w wersji o abs opartej.


@Singu__: nie istnieje coś takiego w systemach TPMS. Jedynie możesz wymusić przypisanie czujników do samochodu ale nie przyuczenie wartości ciśnienia. Jest tak z prostego powodu, te czujniki mierzą faktyczne ciśnienie i one są już skalibrowane.

Tpms nikt normalny nie kupuje z własnej woli-


@Singu__: zdziwiłbyś
  • 0
Także polecam to przemyśleć i zmienić wersje na hikari :) pewnie dłużej poczekasz ale warto…


@Singu__: podobno głośniki bose powodują wydłużenie czasu oczekiwania i w niektórych modelach światła matrycowe. Ale dla mnie blokada są 18 calowe felgi. Resztę przeboleję, dłuższy czas oczekiwania, wyższa cene, ale nie 18”.
@Im_from_alaska: Mozesz napisac jak u ciebie spalanie po tym czasie srednie? I ile szacunkowo % trasy a ile miasto? Bo ludzie mocno narzekaja na wysokie spalanie w tym aucie na necie tylko czytam reddita a na USA maja inne wersje jesli to robi taka roznice (przeszlo 2x wiecej niz ty piszesz).
@jegertilbake: 90% trasy, 10% miasto

w trasie nadal to są okolice 6-6,5 litra przy średniej 120-130km/h (po totalnie płaskim to pewnie poniżej odrobinę poniżej 6 litrów da się zejść). robiłem trasę przez holandię gddzie jest ograniczenie do 100km/h na autostradzie to tam już swobodnie 5 litrów jest osiągalne.

w mieście swoje pali - akurat ostatnio tankowałem i zerowałem średnie spalanie i nie wyjeżdżałem nigdzie poza miasto to mam 9-10 litrów.
  • 3
@jegertilbake: Sorki, że tak późno odpisuję, ale ten nowy system powiadomień wyświetla mi powiadomienia z tagów i te osobiste juz jakoś są dla mnie nie widoczne.

Samochód odebrałem 18.08; do dzisiaj zrobiłem nim 21000km. Trasy robię zazwyczaj dwie Wrocław - Opole - Wrocław i Wrocław/Opole-Ostróda-Wrocław/Opole; Tak średnio wychodzi 75% autostrada i drogi ekspresowe (tempomat ustawiony na 123 lub 144 km/h); 15% to drogi krajowe (do 100km/h) i 5% zakorkowane miasto i