Wpis z mikrobloga

#metal #thrashmetal
#cultowe (1055/1000)

Bathory - Schizianity z płyty Octagon (1995)

Z odsądzanych od czci i wiary lo-fi thrasowych płyt Quorthona pod szyldem Bathory, czyli Requiem i Octagon, zdecydowanie lepiej słucha mi się tej drugiej, bo produkcja Requiem została przegięta w stronę lo-fi, szczególnie w kwestii werbla. Chyba najgorszy werbel jaki w muzyce słyszałem, gorszy od St. Anger ( )

Co do samej muzy, pewnie nie wzbudzałaby tak negatywnych emocji, gdyby nie było to patosowe Bathory z rzeszą patosowych fanów. Ja do nich nie należę i zawsze lubiłem Quorthona za rebelianckie podejście. A punkowy vibe to aż się wylewa z tej płyty :)

Chyba powinienem tagować # niepopularnaopinia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

------------
#cultowe - tag do śledzenia lub czarnolistowania przez tych którzy followują moją osobę z innych powodów niż muzyka.
Kiedyś przez tysiąc dni postowałem tu piosenki które z różnych względów weszły mi w głowę w ciągu ostatnich 20 lat. Teraz wrzucam już niekoniecznie codziennie rzeczy, które wtedy nie zmieściły się na liście, które mi się przypomniały, lub których słucham aktualnie. W dalszym ciągu szerokopojęty rock, metal, punk i pochodne.
https://rateyourmusic.com/~cultowe
cultofluna - #metal #thrashmetal 
#cultowe (1055/1000)

Bathory - Schizianity z pł...
  • 6
@cult_of_luna: Myślę, że zarówno Requiem i Octagon to bardzo dobre płyty, jeśli zrozumie się, dlaczego Quorthon zdecydował się na takie, a nie inne zamanifestowanie swojego poczucia humoru. Ja, niestety, nie zrozumiałem ¯\_(ツ)_/¯
P.S. Wciąż lepsze, niż poczucie humoru Fenriza od X lat ( ͡° ͜ʖ ͡°)