Wpis z mikrobloga

@majonezowydrops: a czym zmywałeś washa? ja zauważyłem, że nawet te "niepolecane" lakiery, czyli vallejo i ammo jak dobrze przeschną, czyli tak 3-4 dni, to wytrzymują terpentynę, white spirit i wszystkie siuwaksy emaliowe od miga i ak. Benzynę do zapalniczek też powinny, bo wszędzie piszą, że to jest jeszcze delikatniejsze od terpentyny.
@majonezowydrops Ja używam lakierów od vallejo nawet nie wiedziałem że są niepolecane. Po 24h od nałożenia lakieru nakładam własnej roboty washa z farby olejnej wymieszanej z benzyną lakową. Zmywam go samą benzyną i nic złego się nie dzieje. Benzyna zmywa też panel line od tamki.
@majonezowydrops Używam benzyny lakowej i lakier od vallejo wytrzymuje. Kup kilka tubek farb olejnych i sam rób washe, wyjdzie Ci taniej i można fajnie kombinować z weatheringiem sprawdź sobie na YT co można z nich wyczarować. Weź na początek 3 kolory biały, czarny i brązowy i benzynę łąkowa z marketu budowlanego. Jedyna wada jest taka że benzyna lakowa śmierdzi. A co do ścierania, możesz zetrzeć nawet po 1-2 dniach jak i po
@funtok widziałem właśnie na poradniku z kanału YT sklepu Agtom, że są różne metody weatheringu i w zasadzie te washe co mam też nadają się do punktowego nakładania na nity czy np. Przetłoczenia, ale ja jeden model zdupczyłem tym że posmarowałem cały model washem i potem ścierałem rozpuszczalnikiem powyżej co zniszczyło wszystko. Skoro już Ci zawracam głowę to powiedz mi jak robisz kalkomanie to przed czy po bezbarwnym? Żeby uniknąć srebrzenia kalki
@majonezowydrops W moim przypadku zawsze po pomalowaniu modelu bazowymi kolorami nakładam lakier z areo, rozcięczam lakier z wodą w proporcjach na oko i wtedy nakładam kalki. Używam tego fixa strong od tamki, w miejscu gdzie ma być kalka nakładam fix później kalkę, patyczkiem do uszu dociskam do modelu i na końcu znowu nakładam fix. Nie wiem czy jest ktoś kto nakłada kalki przed lakierem. Terpentyny nie używałem więc nie wiem :(
@funtok jasne, to robię tak samo w takim razie. Ale modele samochodów były moimi pierwszymi i po prostu robiłem to bez lakierów powiedzmy, a płyn mam Micro sol i set, oprócz tego mark fit strong na kalki. Będę próbował z farbami olejnymi w takim razie się pobawić, dzięki za odpowiedź i pozdrawiam