Wpis z mikrobloga

@sebczan93: Ja czasami przełączam się na asg jak na smartnecie są jakieś prace serwisowe. Osobiście nie zauwazyłem problemow, jednak słyszałem opinie, gdzie ludzie potwierdzają spadek jakosci usługi zwiazany ze zwiekszoną liczba uzytkownikow
Teraz jest wg jakis ciezki okres na pomiary, ale raczej ma na to wplyw wysokai wpływ jonizacji i aktywność słonca. Tez mam smartneta i czasem wariuje, widzi 10 satelit a za chwile 33.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sebczan93: @ziomekz: @Pioter_2020: @PBuzz:
Dało się zauważyć spadek jakości i szybkości łapania fixa przy uwoleniniu ASG, wiadomo, za darmo i przybyło użytkowników
Lecz jak wspomniał @Pioter_2020: teraz jest duża aktywność Słońca, gugik ostrzegał o tym i faktycznie dzieją się kwiatki ;)
czasem 30 satelit i nie może złapać fixa a jak złapie to osnowa założona pod pomiar tachimetrem jest do #!$%@? bo wcinki wychodzą po 15 centów
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sebczan93: jonosfera obecnie płata figle, ponoć przy lepszych (dwufazowych?) odbiornikach nie ma problemów. Ja patrzę na jonosfere przed wyjechanie w teren i w terenie sprawdzam jakość poprawek xyh. Bywa, że xy toptop, a na wysokości 40cm różnicy. Skłaniam się ku zmianie gps. Asg zostawiam, bo darme.
@spie_z_tata: powiem Ci ze ja mam Leice Gs18I i tez trzeba uwazać, pamietam jeszcze czasy gdzie mierzyło sie na jednym systemie np. Gps i korzystalo sie z 6-9 satelit i rozwiazania byl wiarygodne. Teraz jak mam 7-10 satelit w rozwiązaniu to wiem ze pomiar jest niewiarygodny i do poprawy. Leica ma taką opcje smartcheck, automatycznie sprawdza dokładnośc i wiarygodnośc rozwiązania, można tez zrobic inicjalizacje reczną, np. jak widzi 13 satelit reczna
Ja pracuje na sprzęcie Ruide i na codzień korzystam z ich własnej sieci stacji referencyjnych, głównie dlatego, że przy zakupie odbiornika dostałem darmowy dostęp, a pytam dlatego, że jeszcze rok temu mogłem położyć odbiornik w lesie w jakimś rowie a i tak miałem fixa, a dziś tak jak kolega wyżej napisał, czasem jest prawie 30 satelit a fixa brak
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@sebczan93: @Pioter_2020: Jonosfera. Na asg popatrzcie tabele i jest duża różnica między ostatnimi tygodniami a np. rok temu. Dlatego trzeba teraz sprawdzać non stop pomiar. BTW. Kiedyś były inne algorytmy, więc łapał fixa przy 7 satelitach i było git. Dzisiaj nie. Mój działa na gps i glonas, czyli mam ok 10-15 satelitów i jest ok.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sebczan93: też mam ruide, ich sieci za bardzo nie ufam. Regularnie kontrolowałem z asg i bywało, że rzędne skakały o 5 cm. Poza tym w asg mam zwykle więcej satelitów - to pewnie przez niezbyt dobre ustawienie stacji, gdzieś na domach. Najlepiej spisuje się w trybie pojedynczej stacji jak jestem blisko. Ale ostatnio pojedyncza stacja nawet z asg 5km potrafiła dawać kiepskie wyniki.