Wpis z mikrobloga

Mircy z #druk3d, mam pytanie, jak skomplikowane jest projektowanie elementów DIY w 3d, takich które wydają się proste, pokroju https://www.thingiverse.com/thing:2267741 - na razie bawię się fusion 360 i początki tutoriali to proste kształty. Jak skomplikowane jest dojście do czegoś takiego? Na razie nie mam pojęcia jak się robi te wszystkie krzywizny, zaokrąglenia, wzmocnienia pod druk. Może macie jakieś tutoriale? Może są programy skrojone bardziej pod druk 3d niż fusion 360? Prośba o poradę jak zacząć żeby dojść do takich efektów :)

#drukarki3d #cad #modelowanie3d #diy
  • 14
  • Odpowiedz
Jak skomplikowane jest dojście do czegoś takiego?


@adrian1207:

bardzo prosto

Na razie nie mam pojęcia jak się robi te wszystkie krzywizny, zaokrąglenia, wzmocnienia pod druk.


@adrian1207:

przeciez to kwestia jednego klikniecia w fusion :D

Juz pomine, ze ten model ktory podlinkowales nie jest zoptymalizowany pod druk :D
  • Odpowiedz
@sylwek2k: być może :D dziś pierwszy raz włączyłem ten program, zastanawiam się, czy chcę w to wchodzić i się tego uczyć, jak skomplikowane to jest, bo jak mam spędzić nad tym bardzo długo, żeby uzyskać obudowy jakich potrzebuję, to już na starcie odpuszczę :D
  • Odpowiedz
@adrian1207: bez przesady, fusion jest na tyle intuicyjny ze przez kilka lat chyba raz czy dwa potrzebowałem tutorialu i nigdy nie miałem problemu z zaprojektowaniem potrzebnej części
  • Odpowiedz
@adrian1207: na początku Fusion sprawiał mi dużo problemów ale ja w ogóle prawie nie miałem do czynienia z jakimikolwiek CADami, teraz po jakims pół roku zabawy i kilku modelach taki jak wrzuciłeś myślę, że zamknąłbym się w 30min.

Także praktyka i tutoriale i można całkiem szybko dojść do wprawy.

Aczkolwiek za bardziej skomplikowane rzeczy się póki co nie biorę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@adrian1207: pół roku wykładów dwa razy w tygodniu jeśli chcesz na poważnie coś umieć robić ¯\_(ツ)_/¯
Ale jeśli cię to nie kręci od początku to zamiast się męczyć może lepiej zapłacić komuś kto to lubi parę złotych. Nie wszyscy muszą umieć w CADa tak samo jak nie wszyscy muszą umieć gotować, po coś są restauracje ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz