Wpis z mikrobloga

Mój młody (lvl 5) ma bzika na punkcie rybek. Gada o tym od ponad roku, zajarany jest na maksa, prosi żeby mu książki czytać itp.
Do tego dziadek ma duże akwarium 500l i jak jest u niego to wciąż w to akwarium patrzy.

Problem polega na tym, że zaczyna przebąkiwać o swoim akwarium, a to kompletnie nie moja bajka.
I tu moje pytania - czy jest jakiś "zestaw startowy", który nie będzie wymagał dużej pracy (z mojej strony ofc, bo nie liczę, że pięciolatek zrobi coś więcej poza nakarmieniem) i rybki i roślinki będą sobie po prostu spokojnie żyć. Młody jest zajarany najbardziej skalarami i rybami drapieżnymi.

Czy takiego czegoś nie ma i takie nawet małe akwarium to ciągła praca?

#akwarium #akwarystyka
  • 15
@LucaJune: są zestawy 25-30 l za 200 zł, które w pełni wystarczą. Na wykopie zaraz będzie płacz, że tyle to kosztuje sama lampa do akwarium, a filtr zewnętrzny ze 2 razy tyle czy dobre podłoże. Tylko że jakoś lata do tyłu czegoś takiego nie było i ludzie mieli akwaria z małym filtrem wewnętrznym i żarówką na zwykłym żwirze
@BonerBogdan: @LucaJune: Nie polecam zestawów bo przepłacisz i słabe podzespoły. Podłoże to żwir 2-3mm, żeby i jakieś kiryski dobrze sobie grzebały(możesz dać ziemię ogrodową pod spód-paliwo dla roślin, ale czasami potrafi oddawać do wody składniki i wysypuje glony). Filtr to kaskada fzn2, kup na olx używkę, lepiej niż nowy chińczyk https://www.olx.pl/d/oferta/filtr-aquael-fzn-2-CID103-IDSDg0N.html. Grzałka 50w z termostatem, już od 20zł na allledrogo. Sam mam chińczyki w dwóch akwa i jest okej. Wyłączaj
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@LucaJune: z drugiej strony lepiej mniej niż 50-60 nie brać bo mniejsze akwarium łatwiej "zepsuć" + ciężkiej się nim zająć, a te 50-60l to w sam raz żebyś dwoma wiadrami 12l obsłużył wymianę wody
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@LucaJune: nie da się. Założyłem z dzieciakami akwarium 30L jakieś 2 miesiące temu i ciągle coś przy tym będziesz musiał robić. Tyle, że ja też chciałem się w to bawić więc byłem tego świadomy.