Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@kierownikwykopu: hanwag alaska gtx mam jako uniwersalne, garmont pinnacle gtx jako trochę bardziej wymagające, zarówno same buty bo twarde jak i szlaki pod nie. Do powyższych aktywności ogarniesz buty i za 200 i za 1200. Zależy czego oczekujesz.
Czy buty pod półautomaty, full czy koszyki to zależy jakie masz/planujesz mieć raki.
Kup coś z podeszwą B/C i będzie dobrze.
  • Odpowiedz
@kierownikwykopu pół-automaty dobrze się sprawdzą na bardziej wymagających zimą szlakach (czyli praktycznie tylko wyższe partie Tatr) lub trasach z elementami wspinaczki. Jeżeli takich nie planujesz to nie warto ich kupować bo będą mniej wygodne niż "zwykłe" buty na które możesz założyć w trudniejszym terenie raki koszykowe.

Przy takim budżecie masz spory wybór wśród najbardziej renomowanych producentów (Scarpa, Salewa, LaSportiva, Zamberlan). Najważniejsze żeby but dobrze leżał na stopie i żeby wziąć trochę większy
  • Odpowiedz
@obywatel_z: @pilot1123: Dzięki za cenną wskazówkę. Czyli but im bardziej „profesjonalny” (czyli podeszwa bardziej sztywna) tym gorzej będzie w nich chodzić na podejściach czy po płaskim. No to dla mnie ważne, bo ja prędzęj bym chciał w nich iść na spacer do zasnieżonego lasu u mnie na nizinie niż wspinać się zimowo na 2 tysiącach w Tatrach :)

a macie do polecenia jakiś konkretny model, może z budżetem trochę niższym
  • Odpowiedz
@kierownikwykopu: Ja bym celował w wyższe podejściówki. Mogę polecić buty Scarpa - są solidne, a przy tym stosunkowo lekkie. Sam mam model Mojito Hike i z powodzeniem używałem ich latem i zimą w Tatrach, a nawet zdobyłem kilka alpejskich szczytów. Z rakami dają radę, choć podeszwa jest ciut zbyt miękka do tych celów.
Teraz rozważyłbym model Mescalito Mid - bardzo podobny, ale wydaje się trochę lepiej chronić bok stopy. No i
  • Odpowiedz
@kierownikwykopu

a macie do polecenia jakiś konkretny model, może z budżetem trochę niższym (powiedzmy 800 zł)? Jakieś La Sportivy, Scarpy?


https://8a.pl/buty-salewa-mountain-trainer-mid-gtx-meskie-asphalt-fluo-orange?gclid=CjwKCAiA5Y6eBhAbEiwA_2ZWIWahh3VeTS5K5hEu3LH6Q2837_HlEO9I8_9Iu2ghhwjHBKpym6U_RRoCriwQAvD_BwE

Mam model wyższy od tych pod pół-auto i jestem z nich bardzo zadowolony. Mimo twardszej podeszwy mega wygodne, noga się nie męczy nawet na dłuższych trasach. Te pod tym względem będą jescze lepsze + dobra cena.
  • Odpowiedz