Wpis z mikrobloga

Mirki szukam urządzenia #audio, które pozwoli mi bez przekładania kabli połączyć piec gitarowy+komputer do słuchawek i do głośników komputera. Chcę mieć podkład muzyczny z komputera i sygnał z pieca na słuchawkach na raz. Do tego dobrze by było gdyby miał przełącznik ze słuchawek na głośniki zewnętrzne. Zna ktoś coś takiego? Wszystko na Jacki albo mini jacki.

#gitara #gitaraelektryczna #komputery #hardware
  • 16
@kidi1: z grubsza chodzi ci o interfejs audio. Zewnętrzna karta dźwiękowa. Musisz wybrać taki żeby zawierał wszystkie wejścia/wyjścia na których ci zależy.
@Kokos: Widzę same z chichami i nie zależy mi na USB. Urządzenie ma odbierać sygnał z karty dźwiękowej komputera i podawać do głośników i słuchawek a nie być kartą dźwiękową zewnętrzną. Nie o to chodzi, ale dzięki za chęci.
@Kokos: No dobrze. Urządzenie analogowe, które odbiera sygnał z dwóch źródeł przez jacki i wysyła do urządzenia analogowego podłączonego pod jacka. Z tym, że chciałbym żeby na wyjściu były dwa urządzenia, które mógłbym przełączać. Nie chodzi o cyfrowe urządzenie pod USB tylko analogowe jak mixer.
@kidi1: czekaj. Masz wejście dźwięku w piecu gitarowym? Ja podpinam się kablem z wyjścia słuchawkowego wzmacniacza pod wejście line in komputera i z komputera puszczam to na głośniki lub słuchawki. Mogę rozgałęzić sygnał na głośniki i słuchawki jednocześnie przejściówką za 5 zł. Tylko że... nie bardzo rozumiem po co to wszystko chcesz robić?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kidi1:a po co ci analogowe? Analogowo coś takiego zrobisz mixerem. Tylko to jest overkill dla 2 inputów. Ale lepiej chyba iść w interfejs audio, większe możliwości to daje, można coś sobie w dobrej jakości nagrać na przykład z tego piecyka.
@kidi1 wyrzuć piec z obrazka i interfejs to załatwia. Gitara w kompa i na glosniki/słuchawki. Jak w piecu nie masz wyjścia do kompa to musisz go omikrofonować i puścić w kompa lub mixer.
Chyba że też nie zrozumiałem pytania ;)
@dthprf: Nie chcę nagrywać. Sygnał ma wychodzić z komputera a nie wchodzić.
@aarahon: Robię to po to żeby w nocy jak sobie siedzę przed komputerem wziąć gitarę, nałożyć słuchawki i grać bez przekładania kabli. W dzień chcę słyszeć to na piecu. Jak podłączę pod line-in to będę słyszał tylko sygnał z pieca i nie włączę wtedy programu z podkładem. Musiałbym wtedy instalować jakieś ASio4All i konfigurować to. Miałem już tak