Wpis z mikrobloga

@rybeczka: Skoro brak pomysłów z Twojej strony, to chyba też zasugerowałbym wygrzanie grafiki w przysłowiowym piekarniku, chociaż Ty masz do tego lepsze narzędzia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@rybeczka: wszystko zależy od kosztów, reflow BGA w piekarniku jest ryzykowny, wszystkie plastiki, termopady, etc. out, część kondensatorów też, część elementów trzeba osłonić folią alu, piekarnik w trybie termoobiegu, płyta musi być idealnie wypoziomowana, aby w razie "w" się coś nie zlało, to jest bardzo chałupniczy reflow i szanse są 50/50, akurat miałem to szczęście że w moich przypadkach podziałało, ale wcześniej obkułem się w necie z danego gpu co i
@rybeczka: Jaka jest w środku karta?
Zrób najpierw diagnozę - sprawdź tętnienie na każdej fazie zasilania GPU pod DSO.
Jak na jakiejś fazie będzie roznica, to wymieniasz drobnicę i drmosy.

Jak masz kartę od NVIDIA to zrób test pamieci w MATS a jak od AMD, to sprawdź skryptem dmgg.py, chociaż obstawiam raczej winę puszczających kulek pod GPU.
@rybeczka: poza tym Twoje gpu jest chyba na jednej płytce z resztą gratów jak socket, ram etc. bo jeśli dobrze zrozumiałem ze zdjęcia to jest to grafika z lapka... chyba że jest to jako osobna płytka to możesz zaryzykować, ale to koronkowa robota jak się w to nigdy nie bawiłeś, to nie jestem pewien czy Twój czas nad tym spędzony nie będzie droższy niż ww. przez Ciebie dawca za 80 zł
@rybeczka: taki reflow gpu zazwyczaj daje żywotność na ok 6 miechów, odratowywałem 2x grafe tak sumarycznie dało jej nawet ponad 12 miesięcy życia. Problem w tym że nawet ściągnięcie układu i reballing nie wiele może dać bo problem zazwyczaj leży w rozwarstwieniu się wewnątrz gpu.