Wpis z mikrobloga

Trump miał rację z tym jak kiedyś mówił, że kraje UE mają #!$%@? na obronność bo jak coś to USA poratuje i że chce z tym skończyć i wyjść wojskami z europy.
Gdzie my i Ukraina byśmy teraz byli gdyby nie USA xD Tyle sprzętu, wywiadu i inicjatyw dzieje się tylko dzięki USA.
Największa porażka to Niemcy. Gdyby to od nich wszystko zależało to teraz zamiast pisać na wykopie byśmy pewnie budowali umocnienia pod Rzeszowem. xD
#ukraina
  • 49
@Smarek37: Hmmm, jak doszliśmy do porozumienia w komentarzach do poprzedniego wpisu - ruskim trollem nie jestem bo brakuje mi ich profesjonalnego sznytu. Zwrócono mi uwagę na problemy z psychiką i po refleksji dostałem olśnienia, że jednak no nie miałem racji a rzeczy które tutaj mówicie to prawda.

Wiadomo człowiek potrafi tkwić w błędzie, ale najważniejsze to ich już więcej nie popełniać.

Naprawdę podziwiam to jak polacy dbają o interesy innego kraju,
@Smarek37: Zresztą mam przyjaciół ukraińców i widzę jak biedują w polsce, przekazują 80% swojej pensji na ukrainę a ukrainki martwią się o swoich rodaków dlatego są smutne i zakładają tindera gdzie polacy chętnie je pocieszają w cichym cierpieniu.
Największa porażka to Niemcy


@Kantar: a co z Włochami, Holandią, Hiszpanią, Portugalią, Grecją, Rumunią, Bulgarią i Węgrami? Niemcy przynajmniej regularnie wysyłają ciężki sprzęt, Ukraincy szkolą się u nich na poligonach
@gtk90 Niemcy wysyłają xD Największa gospodarka w Europie, a wysłali tylko kilka haubic i teraz te Mardery xD O ciężkim sprzęcie już więcej nie żartuj. Bułgaria wysłała więcej ciężkiego sprzętu. Hiszpania i Grecja chciała, ale Niemcy zabronili reeksportu. Włochy wysyłają ostatnio bardzo dużo.

Jakby nie nacisk Nato i Polski, to Niemcy by nawet palcem nie ruszyli, bo mieli cały Wschód w tyłku. Oni i tak w swojej polityce mają Polskę za strefę
Ukraińskie agencje już we wrześniu pisały, że to Niemcy wysyłają im najwięcej sprzętu że wszystkich krajów UE. Weź głęboki oddech i spróbuj przyjąć to do wiadomości xD pzh, gepardy, Iris-T to nie jest kilka haubic
Trump miał rację z tym jak kiedyś mówił, że kraje UE mają #!$%@? na obronność bo jak coś to USA poratuje i że chce z tym skończyć i wyjść wojskami z europy.


@Kantar: O ile pamiętam o jechał po krajach które nie płaciły swoich zobowiązań wobec NATO a akurat PL jako nieliczna je spełniała.
Niemcy wysyłają xD Największa gospodarka w Europie, a wysłali tylko kilka haubic i teraz te Mardery xD


@ArtBrut: oj kolega widzę chyba lubi czerpać informacje z TVP ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@LateNever: ee #!$%@? wiadomo z USA ma swoje za uszami no kwestie zachodu na przykład, ale dominacja USA to była jednak czas największego prosperity dla świata i każdy mógł sobie handlować jak chce bez wypowiadania wojen, gdyby nie USA to dopiero by Ruskie #!$%@? w Europie
No masz rację, jak widać po drugiej wojnie światowej tam gdzie wchodziły wojska usa ponował pokój, wolność i demokracja. Widać to zwłaszcza na bliskim wchodzie. USA to nasz najwspanialszy sojucznik, który bezinteresownie stoi po stronie honoru i prawdy.


@LateNever: no fakt, lepiej było po II wojnie światowej skończyć pod butem ruskich, a nie Amerykanów. To dlatego w Polsce czy Czechach żyje się dziś lepiej niż w Niemczech, Włoszech czy Japonii, bo
to nie jest sarkazm, po prostu tak uważam. historycznie jak widać nasza postawa przynosiła nam same sukcesy bo wiesz w zyciu nie liczy sie logiczne myslenie tylko dobroć serca.


@LateNever: historycznie postawa którą proponujesz jest debilna. Taką samą debilną "logiką" jak ty posługiwała się Sanacja, gdy Hitler Czechosłowację zajmował, a ci zamiast protestować i aferę robić w Europie zanim Hitler za bardzo urósł, to mu jeszcze pomogli i zajęli Zaolzie, dając