Wpis z mikrobloga

Najpopularniejszty argument ZWOLENNIKÓW KAPITALIZMU przeciwko antykapitalizmowi jest taki że są przeciwko antykapitalistycznym działaniom gdyż prowadzą one do... kapitalizmu xD

Serio.

I tak - "walka z wyzyskiem prowadzi do wyzysku" (więc wolą system oparty o wyzysk)
"Budowanie systemu w oparciu o empatię powoduje mniej empatii" więc są przeciwko kierowaniu się empatią.
"Ideologia dążenia do braku klas powoduje klasowość systemu", więc popierają system klasowy.
"Wprowadzenie podatków progresywnych kończy się niestety podatkiem regresywym" więc są przeciwko podatkom progresywnym ale nie przeciwko regresywnym.
"Dążenie do sprawiedliwości powoduje niesprawiedliwość" więc wolą niesprawiedliwość i uzsadniają że jest naturalna, losowa, pożyteczna, genetyczna, bla bla bla
"Działania zmniejszające biedę powodują biedę" (więc uważają że bieda w sumie jest ok).
"Dawanie pieniędzy biednym powoduje że biedni mają mniej pieniędzy" (dokładnie tak twierdzi kuc Szymon Pękala)
itd

#antykapitalizm #kapitalizm #kuce #komunizm #bekazprawakow

Sęk w tym że kapitalizm jest już z założeń z systemem obrzydliwym dystopijnym. A opozycyjny skrajnie odwrotny system komunistyczny jest z założenia systemem pięknym utopijnym.
I tak zwolennicy kapitalizmu nie chcą bronić swoich założeń ani atakować założeń komunistycznych gdyż są skazani na porażkę. Więc muszą od tego uciec.

Mimo to są gotowi przejść w twierdzenia że komunizm to tak naprawdę zakamuflowany kapitalizm więc popierają kapitalizm żeby nie było... ???? Nie pytajcie mnie o co w tym chodzi - póki co żaden kuc mi nie odpowiedział więc nie wiem

Kuce chętnie atakują WYBRANYCH PRZEZ NICH komunistów jak Stalin czy Pol Pot, i przeciwstają im WYBRANYCH PRZEZ NICH antykomunistów dla efektu.
Uważając że w ten sposób masarkują moje poglądy albo komunistyczne, gdyż do swojego chery pickingu na bezczelnego przyklejają "zawsze" oraz stosują etykiety i wrzucają do wora.
To tak jakbym atakował wybranego antykomunistę Hitlera i mówił że masakruję pierwszego z brzegu kuca albo gdyż obaj to antykomuniści i że w te sposób obaliłem sens jego postulatu o obniżce podatków.
M_xxx - Najpopularniejszty argument ZWOLENNIKÓW KAPITALIZMU przeciwko antykapitalizmo...

źródło: comment_16736440054wOB6Ej3WhZVcEw7YPHu9h.jpg

Pobierz
  • 15
@jtag: Zależy co dla ciebie jest komunizmem. Bo znając kuców to wszystko jest możliwe.
Jeśli podatek od dużych spadków w wysokości 50% to jest komunizm (ja na przykład jestem, chociaż wolałbym jeszcze bardziej "komunistyczny") no to Niemcy.
Jeśli podejście do budownictwa mieszkaniowego i służby zdrowia - no to Kuba.
Poza tym, Chiny, państwa Skandynawskie.
A de facto jako uspołecznienie środków produkcji czyli de facto komunizm to no Rożawa.
Jeśli moje poglądy
@M_xxx:

Komunizm – polityczna i ekonomiczna ideologia klasyfikowana jako utopijna, której celem jest utworzenie społeczeństwa pozbawionego ucisku i wyzysku klasowego, opartego na braku własności prywatnej (w rozumieniu marksistowskim), kolektywnej własności środków produkcji i wspólnotowym podziale dóbr.


Zgodnie z definicją to żadne z państw (Kuba to nie wiem, ale czy chciałbyś tam żyć?), które wymieniłeś nie jest komunistyczne, we wszystkich krajach panuje ustrój kapitalistyczny (w różnym stopniu).

Więc pytam jeszcze raz, w
Więc pytam jeszcze raz, w jakim państwie historycznie bądź współcześnie komunizm dobrze działał / działa?


@jtag: Ale już ci odpowiedziałem. W każdym. Jak dodasz 2+2 to zawsze otrzymasz 4 niezależnie od państwa w jakim to dodawanie wykonasz i czy w ogóle je wykonasz.

Równość jest dobra, niezależnie od państwa i czy jest wprowadzona i na ile.

Dostałeś wyczerpującą odpowiedź, jeśli ci się nie podoba to ci się nie podoba, a nie
Nie wiem po co właściwie drugi raz zaczynam tłumaczyć. Dostaję dość proste pytanie, na tyle proste że nie bardzo wiadomo co autor maił na myśli, odpowiadam w 100% i wyczerpująco, po czym mi ponawiasz pytanie lol
Równość jest dobra, niezależnie od państwa i czy jest wprowadzona i na ile.


@M_xxx: Równość nie jest dobra, nigdy- jest mordercą rozwoju jednostki. Chyba, że masz na myśli równość szans, to wtedy jak najbardziej.

Dostałeś wyczerpującą odpowiedź, jeśli ci się nie podoba to ci się nie podoba, a nie ponawiaj pytanie.


Ponawiam pytanie bo Twoja odpowiedź nie była odpowiedzią na moje pytanie, wymieniłeś kraje gdzie komunizm być może jest (Kuba, Rożawa?)
Równość nie jest dobra, nigdy- jest mordercą rozwoju jednostki.


@jtag: xD

Pomijając tę bekową januszową teorię, to w takim razie po kiego zadajesz mi pytanie gdzie komunizm dobrze działał jak dla ciebie komunizm jest zły?
To tak jakbym ci napisał że nie smakuje mi makaron i żebyś mi pokazał gdzie makaron dobrze smakuje.

Pomijając już sensowność teorii że kogokolwiek może bardziej motywować to że zarabia mniej za tę samą albo lepszą
@M_xxx: Oczywiście, jak myślisz po co się ludzie rozwijają i pracują? W pogoni za pieniądzem -> ulepszeniem swojego życia względem reszty społeczeństwa -> co z kolei powoduje, że gospodarka się napędza -> państwo się bogaci, to jest zamknięte koło które dobrze działa- pcha rozwój do przodu.
Gdyby mi ktoś powiedział, że ja- programista mam od tej chwili zarabiać tyle co sąsiad kopiący rowy to przestałbym się rozwijać w mojej dziedzinie bo
Gdyby mi ktoś powiedział, że ja- programista mam od tej chwili zarabiać tyle co sąsiad kopiący rowy to przestałbym się rozwijać w mojej dziedzinie bo to byłoby bez sensu, wolę znaleźć jakąś inną robotę


@jtag: Poszedłbyś kopać rowy?

bo ja Ci w głowie nie czytam


@jtag: Problem jest taki że nie czytasz tego co piszę. Albo raczej nie chcesz przeczytać w tej formie i w takiej treści jaka ma miejsce.
@M_xxx: Może nie rowy, ale już pracę w sklepie tak. Mniej stresu, mniejsze obciążenie psychiczne, zero nauki, wychodzisz z pracy i nie musisz już o niczym myśleć, same plusy- jedyny minus to bardzo niskie zarobki.
Mało kto by szedł na ciężkie 5 letnie studia inżynierskie, gdyby na końcu tej drogi nie czychały dobre zarobki i godne życie.

Ja widzę tylko jedną opcję, w której komunizm mógłby zadziałać w praktyce- ludzie musieliby
@jtag: Piszesz tak jakby mnie to obchodziło co ty tam widzisz, albo bym o to pytał.
Szczerze powiedziawszy - #!$%@? mnie obchodzą twoje kucyzmy.
@M_xxx: Zakładam, że #!$%@? Cię też obchodzi to że Twój ukochany ustrój zawsze prowadził do #!$%@? każdego kraju, który go wprowadził.

sfanatyzowany.


To Ciebie świetnie opisuje, nie interesują Cię wady twojego pomysłu, Ty się zachowujesz jak dziecko, które się uparło i gdy słyszy niewygodne treści to zatyka uszy, czym Cię tak życie skrzywdziło?

Szczerze powiedziawszy - #!$%@? mnie obchodzą twoje kucyzmy


Jeżeli każda osoba, która jest przeciwko komunizmowi jest dla Ciebie
Najpopularniejszty argument ZWOLENNIKÓW KAPITALIZMU przeciwko antykapitalizmowi jest taki że są przeciwko antykapitalistycznym działaniom gdyż prowadzą one do... kapitalizmu xD

Serio.


I tak - "walka z wyzyskiem prowadzi do wyzysku" (więc wolą system oparty o wyzysk)

"Budowanie systemu w oparciu o empatię powoduje mniej empatii" więc są przeciwko kierowaniu się empatią.

"Ideologia dążenia do braku klas powoduje klasowość systemu", więc popierają system klasowy.

"Wprowadzenie podatków progresywnych kończy się niestety podatkiem regresywym" więc są